DEŇ STROMOV

„...„Nebojte se stromů, vezměte je domů, stromy vás ochrání, před lidmi, před vámi. Vezměte si domů, kus dřeva, kus stromu, dřevo nám napoví, proč sme dnes takoví. Nechť stromy zas bydlí, ve vašem obydlí, vždyť stromy od věků, pomáhaj člověku..."
Bedřich Ludvík: Kus dřeva ze stromu

20. október je medzinárodným dňom stromov v mnohých krajinách. Žiaci našej školy si ho tohto roku pripomenuli prostredníctvom nástenky a relácie v školskom rozhlase. Žiaci 1. ročníka študijného odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby vysadili v areáli školy niekoľko desiatok semenáčikov tuje, ktoré získali zo semien starých tují, ktoré sa nachádzajú v centrálnej časti školy. Veríme, že sa veľká časť z nich príjme a budú nám skrášľovať pracovné prostredie okolie pamätníka, ktorý bol vybudovaný na pamiatku oslobodenia mesta Humenné.