>

AKTIVITY

Názov aktivity: 1.1 Odborné vzdelávanie pedagógov "Moderná európska kuchyňa"

Aktivita je zameraná na pedagógov – ich odborný rast, čo im umožní skvalitniť ich výučbu a tým získame absolventov našej strednej školy úspešnejšie sa uplatňovaných na trhu práce a na prijímacích skúškach na VŠ.

Cieľ aktivity:

Poskytnúť pedagógom odborných predmetov možnosť získania nových poznatkov z oblasti gastronómie a kultúry nápojov, a doplniť ich vedomosti o moderné postupy spracovania zdravých potravín a prípravy i podávania nápojov u nás i v zahraničí.

Popis aktivity:

A) zaškolenie pedagógov prostredníctvom vybraného poskytovateľa (vzdelávacia inštitúcia)

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:

• výber dodávateľov vzdelávacích aktivít podľa presnej špecifikácie predmetu zákazky
  • realizácia vzdelávania pod spoločným názvom "Moderná európska kuchyňa", pozostávajúceho z 4 odborných kurzov, bude prebiehať formou účasti vybraných pedagógov na odborných školeniach realizovaných externou vzdelávacou firmou v tomto rozsahu:
    • Barmanský kurz
    • Baristický kurz
    • Dekoratívne vyrezávanie
    • Someliérsky kurz

Efekty dosiahnuté realizáciou týchto modulov vzdelávania:

• nárast odbornosti pedagógov
  • zlepšenie tímovej spolupráce členov pedagogického zboru
  • zdokonalenie jazykových schopností účastníkov
  • zvýšenie motivácie účastníkov pre prácu s mládežou v danom odbore

B) Modernizácia odbornej učebne a zavedenie nových foriem spolupráce pri prezentácií nových kuchynských strojov a zariadení

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:
  • výber dodávateľa na nákup kuchynského vybavenia
  • nákup vybavenia do odbornej učebne a jej prevádzkovanie
  • využívanie modernizovanej učebne na odbornú prax žiakov

Výstupom aktivity je pripraviť oveľa lepšie podmienky pre zabezpečenie povinnej praxe v školskej kuchyni a kozmetickom salóne a poskytnúť žiakom možnosť zoznámiť sa s najmodernejšími postupmi a technológiami v príprave jedál, nápojov a kompletnom ošetrení pleti.

Názov aktivity: 1.2 Odborné vzdelávanie pedagógov pre odbor kozmetička a vizážistka

Cieľ aktivity:

Zvyšovať kvalifikáciu pedagogických zamestnancov a získanie odbornej spôsobilosti. Poskytnúť pedagógom odborných predmetov možnosť získania nových poznatkov z oblasti kozmetiky a vizážistiky a doplniť ich vedomosti o moderné postupy používané pri rôznych kozmetických úkonoch.

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:
  • realizácia vzdelávania pozostávajúceho z 11 odborných kurzov, bude prebiehať formou účasti vybraných pedagógov na odborných školeniach realizovaných externou vzdelávacou firmou v tomto rozsahu:
    • Vizážistka a koloristka
    • Image – Maker
    • Mikromasáž očného okolia, Jacquetova masáž
    • Liftingová masáž tváre, krku, dekoltu
    • Lepenie umelých rias, trvalá na riasy
    • Depilácia cukrovou pastou
    • Chemický peeling
    • Anti-migrénová masáž
    • Thajská masáž tváre bylinnými guľami
    • Kozmetická manuálna lymfodrenáž
    • Školenia, kurzy, semináre, prednášky zamerané na ošetrenie pleti pomocou prístrojovej techniky

B) modernizácia odbornej učebne a zavedenie nových spôsobov ošetrenia pleti s použitím elektrokozmetických prístrojov.

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:
  • výber dodávateľa na nákup vybavenia kozmetického salónu prístrojmi.
  • nákup vybavenia do odbornej učebne a jej prevádzkovanie
  • využívanie modernizovanej učebne na odbornú prax žiakov

Názov aktivity: 1.3 Podpora moderných foriem a metód vzdelávania s použitím IKT

Aktivita je zameraná vzdelávanie pedagógov školy, ktorí budú zabezpečovať výučbu vybraných predmetov inovatívnymi metódami s využitím IKT. Zámerom je dosiahnuť kvalitatívne a kvantitatívne zvýšenie kľúčových zručností, vedomostí a návykov absolventov SŠ v nadväznosti na aktuálne a perspektívne požiadavky vedomostnej spoločnosti a potreby trhu práce

Cieľ aktivity:

Poskytnúť pedagogickým zamestnancom možnosť získania motivácie i technických zručností inovovať svoje učebné materiály a používané didaktické prostriedky, sprístupniť možnosť vzdelávania novou modernou formou cez počítač. Vedieť naučiť žiakov pracovať s informáciami a orientovať sa v tomto svete informačno-komunikačných technológií.

Popis aktivity:

Účelom aktivity je zabezpečiť odbornosť učiteľov a ich zručnosti na výučbu zvolených predmetov s využitím IKT techniky.

A) vzdelávanie

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:
  • realizácia vzdelávania pozostávajúceho z 3 odborných kurzov, bude prebiehať formou účasti vybraných pedagógov na odborných školeniach realizovaných externou vzdelávacou firmou v tomto rozsahu:
    • Počítačová gramotnosť vo výchovno-vzdelávacom procese
    • Projektové vyučovanie so zameraním na metakognitívne stratégie vo vyučovacom procese
    • Interaktívne technológie a psychogygiena

Názov aktivity: 2.1 Inovácia obsahu a metód vzdelávania na strednej škole

Aktivita je zameraná na overenie prínosu spracovaných učebných materiálov a učebných pomôcok učiteľov v praxi a posilnenie ich zručností na výučbu zvolených predmetov s využitím IT techniky.

Cieľ aktivity:

Zavádzanie inovatívneho spôsobu výučby v praxi na základe vytvorených predpokladov na inováciu výučby vybraných povinných predmetov školského vzdelávacieho programu školy, vrátane spracovania odborných textov, pracovných listov alebo didaktických listov potrebných pre výučbu.

Činnosti realizované v rámci tejto aktivity sú:
  • Inovácia učebných materiálov a učebných pomôcok pre ďalšie vybrané predmety
  • Mentoring / koučing pri tvorbe inovovaných učebných materiálov a učebných pomôcok
  • Nákup technických zariadení a posilnenie vybavenosti školy