Oslava sv. Valentína netradične
          Prezentácia SOŠ obchodu a služieb

14. februára slávia ľudia v mnohých krajinách Sviatok svätého Valentína. Oslavy spojené s týmto sviatkom sa pomaly stávajú aj súčasťou nášho života a obohacujú tak slovenské tradičné sviatky o jeden príjemne strávený deň v roku. Pre mnohých je Deň svätého Valentína vítanou príležitosťou prejaviť svojim blízkym lásku a náklonnosť. Nielen zamilovaní si v tento deň odovzdávajú darčeky. Obchody sú plné balónov, cukroviniek, či hračiek v tvare srdiečok. Radosť obyvateľom Humenného, návštevníkom hypermarketu Tesco sa rozhodla spraviť Stredná odborná škola v Humennom. Prezentácia školy, práca a kreatívna tvorba jej šikovných žiakov pod vedením skvelých pedagógov potvrdila myšlienku, že najkrajším prejavom lásky je urobiť niečo pre toho, koho máme radi. Nemusí to byť vždy len náš manžel, priateľ, lásku môžme prejaviť každému človeku. Ako to na SOŠ obchodu a služieb vyzerá a čo všetko sa tu dá naučiť si prišlo pozrieť mnoho ľudí. Žiaci a pedagógovia školy im zábavnou a zaujímavou formou predviedli a priblížili spôsob a priebeh vyučovania v mnohých odboroch a krúžkoch, ktoré naša škola ponúka. Žiačky z odboru kozmetička predviedli súťažné líčenia ako Gejša a Snehulienka, čím preukázali svoju kreativitu. Nápaditým líčením, zaujímavým - trendy trblietavým tetovaním a atraktívnym zdobením nechtov oslovili množstvo žien, ktoré pozvali do kozmetického salóna, ktorý škola spolu s kaderníckym salónom prevádzkuje. Návštevníčky mali možnosť sa nalíčiť a nalakovať nechty v tento deň úplne zdarma. Mnohým zvedavcom poskytli aj pár zaujímavých tipov a rád v starostlivosti o pleť. Odbor kaderník sa úspešne prezentoval vo vytváraní spoločenských a súťažných účesov, ktoré sa niesli v štýle Ľadová kráľovná, Ples v Opere, ale aj Valentínsky účes. Žiačky vo valentínskom oblečení predviedli skutočné majstrovské diela v účesovej tvorbe. Pozornosť pútali nielen krásnymi účesmi, ale aj dominantnými kreáciami pomocou farebných sprejov, či zapletaním rôznych druhov vrkočov. Odbor cukrár si pripravil množstvo sladkých potešení, ktoré boli pastvou pre oči. Zdobené perníkové srdiečka a linecké koláčiky v tvare srdiečka potešili mnohých, ktorí sa pri anjeloch, ponúkajúcich tieto maškrty, pristavili. Aj odbor hostinský vynikal svojimi nápadmi. Pripravená slávnostná valentínska tabuľa bola inšpiráciou nielen pre zamilovaných. Netradičné zladenie ohnivej červenej a čiernej farby zaujalo pozornosť viacerých návštevníkov. Žiaci odborov – stolár a operátor drevárskej a nábytkárskej výroby predvádzali návštevníkom zaujímavé technológie opracovania dreva. Najskôr rezbársku techniku pri zhotovovaní drevorezby s názvom Mládenec s fujarou, tiež aj umenie intarzie - tvorby zosadeniek z rôznych druhov drevín pri výrobe šachovnice. Návštevníci si so sebou odnášali rôzne kľúčenky a drobné výrobky, kde im vygravírovali meno, prípadne obrázok, podľa želania. Pozornosť vzbudila aj výroba drevených misiek technológiou lepenia dreva, kde ukázali svoju vyspelosť, estetické cítenie, presnosť. Výsledkom toho boli výrobky, ktoré vzbudili záujem tých, ktorí sa pri nich pristavili a pozreli si zároveň aj celú expozíciu. Učitelia odborných predmetov informovali o nových odboroch, ktoré škola ponúka v budúcom školskom roku. Ide o odbory: programátor obrábacích strojov a zariadení, grafik tlačových médií, sociálno – výchovný pracovník. Zaujímavou formou prezentácie boli návštevníci informovaní aj o odboroch autoopravár – mechanik a obchod a podnikanie.