Čas vianočný, čas sviatočný

Vianoce patria k najkrajším sviatkom roka – sú to sviatky pokoja, lásky a rodinnej pohody. Takúto slávnostnú atmosféru sa snažili v predstihu vytvoriť v SOŠ v Humennom žiaci učebného odboru hostinský a nadstavbového štúdia spoločné stravovanie dňa 29.11.2011 v priestoroch odbornej učebne. Každoročne na našej škole oživujeme vianočné tradície a zapájame do tejto príjemnej atmosféry žiakov prostredníctvom vianočnej výstavky pod názvom „Čas vianočný, čas sviatočný “ .Žiaci usilovne pripravovali vianočné ozdoby, slávnostné menu, ikebany ,pozdravy a výrobky na výstavku. Hlavné aktivity prebiehali formou krúžku Slávnostného stolovania a Enkaustiky /maľovanie voskom a žehličkou/pod vedením majsterky odbornej výchovy Anny Gabriovej. Úspešnosť výstavky sa prejavila na bohatej prezentácii slávnostných vianočných tabúľ a vianočných ikebán .Výstavka bola obohatená o obrazy maľované enkaustikou - farebným voskom na špeciálny papier o ktoré bol veľký záujem. Žiaci našej školy mali opäť možnosť ukázať niečo zo svojej zručnosti, nápaditosti a originality.