OTVORENÉ MAJSTROVSTVÁ SVETA SLOVENSKA
      Rolandov hrebeň a Golden Rose

Dvadsiaty deviaty apríl 2011 bol dňom mimoriadnych úspechov pre Strednú odbornú školu v Humennom. Študentské kadernícke a vizážistické talenty si zmerali svoje schopnosti a zručnosti na VIII. ročníku Otvorených majstrovstiev Slovenska kaderníkov a vizážistov pod názvom Rolandov hrebeň a Golden Rose.

Súťaž sa konala v Mestskej športovej hale v Bardejove. V súťažnej disciplíne diskotékový účes v šýle atraktívnej mladej módy na rok 2011 dosiahol prvé miesto žiak Erik Sliviak. V disciplíne fantazijný účes „Nevesta na úteku“ krásne druhé miesto obsadila Dominika Machalová. Súťažiacich pripravovali majsterky odbornej výchovy Bc. Miriam Bujačková a Bc. Alena Brehovská. Musíme konštatovať, že veľmi úspešne. Každý profesionál vie, že výsledok jeho práce závisí nielen od kvality nástrojov a prípravkov, s ktorými pracuje, ale aj od fantázie, vzájomnej spolupráce a dobrých rád. Maliar vyjadruje svoju kreativitu farbami, rovnako aj profesionálny vizážista potrebuje pre seba objaviť svet farieb a nájsť nástroje, ktoré budú pracovať súbežne s jeho tvorivosťou. V kategórii dospelých v dekoratívnej kozmetike večerného líčenia a v súťažnej disciplíne „Záhradná slávnosť“ súťažila majsterka odbornej výchovy Miroslava Kováčová, ktorá sa umiestnila na prvom mieste. Všetci víťazi boli ocenení nielen darčekmi, ale predovšetkým búrlivým potleskom obecenstva, v ktorom sme mali hojné zastúpenie. Povzbudiť svojich študentov prišlo aj vedenie školy.

Vo všetkých kategóriách a disciplínach museli žiaci a dospelí dodržiavať presne stanovené podmienky, s ktorými boli vopred oboznámení a na ktoré dohliadala exkluzívna medzinárodná odborná porota. Dobrá nálada, vysoká profesionalita, blesky fotoaparátov, skvelá hudba a množstvo zaujímavých súťaží nás sprevádzali po celý deň. Napätie z očakávaných výsledkov sa s pribúdajúcim časom zvyšovalo. Nápaditosť, kreativita, extravagancia a krása boli doménou súťaže. Tvorivosť na princípe súladu umocňovala celkový dojem modelov. Na podujatí tiež nechýbala prezentácia renomovaných firiem spojená s predajom kaderníckych a kozmetických prípravkov, nástrojov a pomôcok. Účasť na takejto akcii je umeleckým zážitkom nielen pre aktívnych záujemcov spomínaných odborov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú inšpiráciu, nový účes, či štýl. Cieľ súťaže bol splnený. Potvrdila sa skutočnosť, že víťazstvo nie je doménou najväčších ani najznámejších. Kvalita práce, vysoká úroveň tvorivosti, originalita a profesionálny prístup otvárajú brány úspechu a prinášajú radosť z víťazstva skutočným majstrom svojho odboru. Všetkým víťazom a účastníkom srdečne blahoželáme.