PRAKTICKÁ ČASŤ
         ODBORNEJ ZLOŽKY MATURITNEJ SKÚŠKY 26.03.-29.03.2012

„Vzdelanie má trpké korienky, ale sladké plody.“ (Aristoteles)

V dňoch 26.03.– 29.03.2012 sa PČOZ MS v 6 študijných odboroch zúčastnilo 130 žiakov našej školy.
V dňoch 26.03.–27.03.2012 sa prezentoval študijný odbor kozmetik v siedmich vyžrebovaných témach: Extravagantné líčenie, Súťažné líčenie, Spoločenské líčenie, Svadobné líčenie, Historické líčenie, Fantazijné líčenie a Filmové – Divadelné líčenie.
38 žiakov odboru spoločné stravovanie sa v termíne od 26.03.2012 do 28.03.2012 prezentovalo v rámci témy – Oslava životného jubilea. Následne sa k vybranej téme uskutočnila slávnostná recepcia.
V dňoch 26.03. – 27.03.2012 sa v odbore strojárstvo prezentovalo 18 žiakov praktickou realizáciou a predvedením komplexnej úlohy, ako aj obhajobami vlastných projektov na témy: Diagnostika brzdového systému motorových vozidiel, Podnikateľský plán – výfukové systémy, Diagnostika spojkového mechanizmu motorových vozidiel, Diagnostika rozvodového mechanizmu motorových vozidiel, Ručná ohýbačka profilov, Prípravok na sťahovanie pružín, Ohýbačka hrubých plechov, Stolová ohýbačka, Univerzálny sťahovák ložísk, Pracovný stôl, Sťahovák guľových čapov, Stojan na pneumatiky, Prípravok na výmenu brzdových segmentov, Dvojbodový stabilizátor motora, Univerzálny stojan na gril, Trojbodový stabilizátor motora, Kompresor.
V odbore vlasová kozmetika sa v dňoch 28.03. – 29.03.2012 predviedlo 24 žiakov účesmi zhotovovanými v témach: Extravagantné, Spoločenské, Súťažné a Karnevalové účesy, Účesy ázijského kontinentu, známych osobností, fantazijných filmov a Účesy na červený koberec.
V dňoch 26.03. – 27.03.2012 sa 16 žiakov v odbore operátor drevárskej a nábytkárskej výroby predviedlo drevárskymi výrobkami – rozkladacím stolom, preklápacou stoličkou, stolom s bumerangovým prvkom, skrinkou v tvare nábojnice, exteriérovými a viacúčelovými dverami, polohovateľným kreslom a spoločenskými stolíkmi, rovnako sa žiaci zaoberali využitím a uplatnením rebrovej konštrukcie vo variabilnom usporiadaní nábytku.
Dňa 28.03.2012 vykonávalo maturitnú skúšku v odbore drevárska a nábytkárska výroba 9 žiakov formou obhajoby vlastných projektov na témy: Rekonštrukcia stola, Skrinka na drobné predmety, Výmena a montáž podlahy, Výroba postele, Vplyv tvaru dvierok na dizajn výrobku a Porovnanie výroby matracov rôzneho zloženia.
Žiaci práce prezentovali a obhajovali pred predmetovými maturitnými komisiami (PMK), ktoré riadili predsedovia PMK z iných škôl. Nad priebehom celej PČOZ MS dohliadala predsedníčka školskej maturitnej komisie (ŠMK) Ing. Ľudmila Vagaská.
Túto časť MS hodnotíme veľmi kladne a pripravujeme sa na ústnu časť MS, ktorá sa uskutoční v termíne od 28.05. do 04.06.2012. Sme presvedčení, že nielen príprava na maturitnú skúšku, ale i vzdelávanie, odborný výcvik a odborná prax v rámci celého štúdia, poskytli žiakom dostatok užitočných poznatkov a spôsobilostí, ktoré im pomôžu uplatniť sa v ich budúcom povolaní, či úspešne pokračovať v ďalšom štúdiu.