ÚSPECH V STEEL ARÉNE Košice

Na IX. ročníku Rolandovho hrebeňa a VII. ročníku Golden Rose SOŠ obchodu a služieb Humenné získala 6 ocenení

Otvorené majstrovstvá Slovenska kaderníkov a vizážistov majú z roka na rok bohatšie zastúpenie. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď sa do súťaží prihlásili desiatky študentov aj dospelých od Medzilaboriec, Humenného cez Prešov, Košice, Poprad až po Bratislavu, ale aj Čiech a Poľska.

Dvadsiaty siedmy apríl 2012 bol dňom mimoriadnych úspechov pre Strednú odbornú školu v Humennom. Študentské kadernícke a vizážistické talenty predviedli svoju zručnosť, talent a kreativitu na IX. ročníku Otvorených majstrovstiev Slovenska kaderníkov a vizážistov pod názvom Rolandov hrebeň a Golden Rose. Súťaž sa konala v Steel Aréne Košice.

V účesovej tvorbe 1. miesto v dámskej kategórii „Hviezdy filmového festivalu v Cannes“ získala Dominika Krivjančinová žiačka III.B triedy, 2. miesto v dámskej kategórii „Nevesta“ získala Martina Diničová žiačka III.B triedy, 3.miesto v pánskej kategórii „Denný účes s klasickým módnym strihom a módnou úpravou“ získala Katarína Muravská III.B.

V dekoratívnej kozmetike 3. miesto v kategórii večerné líčenie „Festivalová promenáda v Cannes“ získala Dana Vysočanská žiačka IV.E triedy a 1. miesto v kategórii fantazijné líčenie „LOVE STORY Bathory“ získala majsterka odbornej výchovy Miroslava Kováčová.

Pri všetkých kreáciách museli študenti i dospelí dodržať presne stanovené podmienky a časové limity, na ktoré dohliadala medzinárodná porota zložená z renomovaných odborníkov. Celodenná súťaž priniesla všetkým návštevníkom, vďaka šikovným súťažiacim a najmä oceneným, najnovšie trendy účesovej tvorby i make-upu a ponúkla bohatý umelecký zážitok a tiež priestor pre vlastné inšpirácie. Súťaž spojená s veľtrhom krásy a jedinečných zážitkov sa zapíše do histórie SOŠ obchodu a služieb Humenné.

Pohár „Najúspešnejšia škola“ z rúk organizátora súťaže prevzala osobne pani riaditeľka RNDr. Oľga Skysľaková. Poďakovanie patrí všetkým majsterkám odbornej výchovy, ktoré pripravovali súťažiacich, vedeniu školy za podporu a ústretový prístup, skvelému publiku, ktoré zdieľalo radosť, ale aj slzy dojatia spolu so všetkými súťažiacimi.