Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

KRÁSNE PO CELÝ ROK
         

       Poslaním nás, kozmetičiek, je učiť ako byť krásnymi. Našou úlohou je poskytnúť klientom možnosť dozvedieť sa, ako sa starať o svoju pleť, ako potlačiť nedostatky, ako vyriešiť problémy.
Aj keď je november a človek ešte nemá pocit, že tá pravá zima už začala, jeho pleť to pociťuje. A tak je absolútne najvyšší čas, aby sa starostlivosť o ňu prispôsobila pokročilému ročnému obdobiu. Zima sa nesie v znamení výživy. Nestačí používať len ľahké krémy. Je to čas, vyžadujúci pravidelnú a intenzívnu ochranu. Pleť môže zostať zdravá a krásna aj v mrazoch. S rôznymi možnosťami starostlivosti o túto časť ľudského tela počas celého roka, sa oboznamujú žiačky Strednej odbornej školy v Humennom, študujúce v odbore – kozmetik.

Aby bol odborný výcvik efektívny i atraktívny, je potrebné prispôsobiť sa požiadavkám našich zákazníkov a zároveň prinášať do praxe nové, moderné a príťažlivé prvky. Práve preto sa vedenie školy rozhodlo, že podporí vzdelávanie svojich žiakov kúpou prístrojov, zameraných na starostlivosť o pleť. Takéto inovovanie je lákavé nielen pre žiačky študujúce v odbore – kozmetik, ale aj pre naše klientky. Tentokrát sme sa obrátili na pani Beátu Beregszásziovú z kozmetickej firmy Europartners, ktorá k nám dňa 22.11.2011 zavítala a v rámci svojej prednášky poukázala na význam neustáleho vzdelávania sa v oblasti kozmetického ošetrenia, ktoré je zárukou zdravej, čistej a žiarivej pleti. Vzhľadom na stále populárnejšie používanie prístrojov v tejto oblasti, sa všetci prítomní oboznámili s funkciami elektorokozmetického prístroja diamantová mikrodermabrázia. Školiteľka novinku v oblasti kozmetiky predviedla a vysvetlila význam a výhody tohto bezbolestného mechanického peelingu, ktorý odstraňuje odumreté bunky, škvrny, vrásky a jazvy. Patrí medzi najcielenejšie a najefektívnejšie formy povrchového peelingu. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu, neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti. Zabezpečuje redukciu pórov s odstránením ich obsahu, zlepšenou textúrou kože a jej vzhľadu a veľmi pozitívne účinky sú pri problematickej pleti s akné.

Ďalším prístrojom na podporu nielen ženskej krásy, s ktorým sa mali možnosť žiačky priamo v kozmetickom salóne SOŠ v Humennom oboznámiť, bola parafínová vanička. Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú, popraskanú kožu. Uvoľňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh a umožňuje lepšie vstrebávanie účinných látok. Ošetrenie má okamžitý viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli spevnenie jemnej pokožky a nechtov.

O úspechu školenia svedčí množstvo otázok, ktoré žiačky kládli počas pútavého výkladu i názornej úkážky školiteľky. Aj vďaka takémuto školeniu môže mať odborný výcvik úplne iný rozmer. Nové poznatky žiačky využijú nielen počas praktickej činnosti na odbornom výcviku, ale hlavne v budúcej praxi kozmetičiek, ktoré aj vďaka zoznamovaniu sa s aktuálnymi trendami v oblasti kozmetiky, budú maximálne pripravené uplatniť sa v konkurenčnom prostredí trhu práce. Všetci zúčastnení si navyše mohli osvojiť aj radu na záver, že správna starostlivosť a make-up sú pre pleť ako “dobré šaty”. Každý kúsok pokožky si zaslúži veľkú pozornosť. Tvár, telo, ruky aj nohy budú vďačné za pravidelnú starostlivosť. Treba ich rozmaznávať a oni sa odvďačia vo chvíli, keď to bude človek potrebovať. Dobrá starostlivosť a ochrana pleti dokáže zastaviť čas a mladistvá krása sa uchová omnoho dlhšie.

ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.