KRÁSNE PO CELÝ ROK

Poslaním nás, kozmetičiek, je učiť ako byť krásnymi. Našou úlohou je poskytnúť klientom možnosť dozvedieť sa, ako sa starať o svoju pleť, ako potlačiť nedostatky, ako vyriešiť problémy.
Aj keď je november a človek ešte nemá pocit, že tá pravá zima už začala, jeho pleť to pociťuje. A tak je absolútne najvyšší čas, aby sa starostlivosť o ňu prispôsobila pokročilému ročnému obdobiu. Zima sa nesie v znamení výživy. Nestačí používať len ľahké krémy. Je to čas, vyžadujúci pravidelnú a intenzívnu ochranu. Pleť môže zostať zdravá a krásna aj v mrazoch. S rôznymi možnosťami starostlivosti o túto časť ľudského tela počas celého roka, sa oboznamujú žiačky Strednej odbornej školy v Humennom, študujúce v odbore – kozmetik.

Aby bol odborný výcvik efektívny i atraktívny, je potrebné prispôsobiť sa požiadavkám našich zákazníkov a zároveň prinášať do praxe nové, moderné a príťažlivé prvky. Práve preto sa vedenie školy rozhodlo, že podporí vzdelávanie svojich žiakov kúpou prístrojov, zameraných na starostlivosť o pleť. Takéto inovovanie je lákavé nielen pre žiačky študujúce v odbore – kozmetik, ale aj pre naše klientky. Tentokrát sme sa obrátili na pani Beátu Beregszásziovú z kozmetickej firmy Europartners, ktorá k nám dňa 22.11.2011 zavítala a v rámci svojej prednášky poukázala na význam neustáleho vzdelávania sa v oblasti kozmetického ošetrenia, ktoré je zárukou zdravej, čistej a žiarivej pleti. Vzhľadom na stále populárnejšie používanie prístrojov v tejto oblasti, sa všetci prítomní oboznámili s funkciami elektorokozmetického prístroja diamantová mikrodermabrázia. Školiteľka novinku v oblasti kozmetiky predviedla a vysvetlila význam a výhody tohto bezbolestného mechanického peelingu, ktorý odstraňuje odumreté bunky, škvrny, vrásky a jazvy. Patrí medzi najcielenejšie a najefektívnejšie formy povrchového peelingu. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu, neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti. Zabezpečuje redukciu pórov s odstránením ich obsahu, zlepšenou textúrou kože a jej vzhľadu a veľmi pozitívne účinky sú pri problematickej pleti s akné.

Ďalším prístrojom na podporu nielen ženskej krásy, s ktorým sa mali možnosť žiačky priamo v kozmetickom salóne SOŠ v Humennom oboznámiť, bola parafínová vanička. Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú, popraskanú kožu. Uvoľňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh a umožňuje lepšie vstrebávanie účinných látok. Ošetrenie má okamžitý viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli spevnenie jemnej pokožky a nechtov.

O úspechu školenia svedčí množstvo otázok, ktoré žiačky kládli počas pútavého výkladu i názornej úkážky školiteľky. Aj vďaka takémuto školeniu môže mať odborný výcvik úplne iný rozmer. Nové poznatky žiačky využijú nielen počas praktickej činnosti na odbornom výcviku, ale hlavne v budúcej praxi kozmetičiek, ktoré aj vďaka zoznamovaniu sa s aktuálnymi trendami v oblasti kozmetiky, budú maximálne pripravené uplatniť sa v konkurenčnom prostredí trhu práce. Všetci zúčastnení si navyše mohli osvojiť aj radu na záver, že správna starostlivosť a make-up sú pre pleť ako “dobré šaty”. Každý kúsok pokožky si zaslúži veľkú pozornosť. Tvár, telo, ruky aj nohy budú vďačné za pravidelnú starostlivosť. Treba ich rozmaznávať a oni sa odvďačia vo chvíli, keď to bude človek potrebovať. Dobrá starostlivosť a ochrana pleti dokáže zastaviť čas a mladistvá krása sa uchová omnoho dlhšie.