Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Záverečné skúšky 2023

„Ak sa má stať človek človekom, musí sa vzdelávať“ (J. A. Komenský)

     Záverečné skúšky sa v našej škole konali v dňoch 19. – 21.06.2023. Žiaci piatich učebných odborov preukazovali svoje vedomosti, zručnosti a schopnosti, ktoré nadobudli počas štúdia.
     V učebnom odbore autoopravár – mechanik vykonávali záverečnú skúšku podľa jednotných zadaní. Téma praktickej časti záverečnej skúšky mala komplexný charakter a bola zameraná na „Servis osobného vozidla – kontrolu svetlometov, diagnostiku motora, opravu brzdového systému, výmenu pneumatiky, výmenu rozvodového remeňa.“ Preverené praktické zručnosti určite zvýšia šance našich žiakov na lepšie uplatnenie sa na trhu práce.
     Žiaci z učebného odboru cukrár pripravovali cukrárske výrobky na tému: Narodeninová párty. Na profesionálnej úrovni zhotovovali sladké výrobky pod názvami: lístkové ovocné rezy, jablkový mrežovník, orechová roláda, čokoládová roláda, bábovka, makrónky, škoricové osie hniezda zo špaldovej múky, tartaletky, veterníkový veniec s karamelom, makové kocky bez múky a mini cheescake. Nádherné dezerty boli lákadlom pre chuťové poháriky i oči mnohých zúčastnených.
     Otázkami stravovania sa zaoberali žiaci v odbore hostinský. V rámci témy Rodinné spomienky, slávnostné stolovanie – slávnostný obed predviedli svoje skúsenosti a zručnosti v oblasti prípravy jedál a slávnostného stolovania. Ich úlohou bolo pripraviť jedlá, ktoré sú bežnou súčasťou nášho jedálnička. Správne dodržiavanie postupov pri práci, estetická úprava a odborná úroveň realizácie boli kritériami na hodnotenie ich práce.
     Aj v učebnom odbore kaderník prebiehali záverečné skúšky podľa jednotných zadaní. Na základe vyžrebovanej témy žiaci preukazovali úroveň zvládnutia pánskeho klasického strihu, dámskeho denného účesu s chemickou úpravou a svadobného, plesového alebo extravagantného kokteilového účesu z dlhých vlasov. Naši žiaci predviedli módne strihy a účesy, vhodné na rôzne spoločenské udalosti, ale aj na bežné nosenie.
     V učebnom odbore predavač bola stanovená jednotná forma zadania pre praktickú a teoretickú časť záverečnej skúšky. Téma praktickej časti bola zameraná na „Pracovné činnosti spojené s obsluhou zákazníka a manipuláciou tovaru v obchodnej prevádzke.“
     Študenti, ktorí úspešne absolvovali praktickú a teoretickú časť záverečných skúšok, si z rúk riaditeľky školy dňa 23. júna prevzali výučné listy a vysvedčenia o záverečnej skúške. Želáme im všetko najlepšie a úspešný štart do novej etapy života.
Mgr. Monika Harvanová
ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.