Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

SWEETCUP 2023

Dvadsiaty ročník medzinárodnej súťaže mladých talentov SWEETCUP sa uskutočnil dňa 05.10.2023 v SOŠ gastronómie a služieb v Prešove. Témou vo všetkých kategóriách bola „Oslava života“. Získať nové skúsenosti a prezentovať prácu pred množstvom ľudí si mali možnosť vyskúšať aj naši dvaja šikovní žiaci z učebného odboru hostinský Patrik Haluzický a Kristína Svobodová. Žiaci III.B triedy pripravovali slávnostnú tabuľu pre 4 osoby na predpísanú tému. Inšpiratívna tabuľa na „Oslavu životného jubilea 50 rokov“ zaujala odbornú porotu a zaradila prácu našich žiakov do bronzového pásma. V tejto kategórii súťažilo 12 súťažných družstiev – dvojíc.  Aj keď kritériá hodnotenia boli náročné, opäť sa nám potvrdilo, že tímová práca, dobrá motivácia a kreatívne myslenie sú dôležitými prvkami na vznik nového a podnecujúceho diela. Medzi veľkou konkurenciou sa nestratila ani naša škola, a to aj vďaka zručným a šikovným majsterkám odbornej výchovy Mgr. Helene Lukáčovej a Lucii Harvanovej. Svojich žiakov podporili nielen na súťaži, ale predovšetkým v systematickej príprave na ich krásne povolanie. Podujatie je navyše obohatené pravidelnou účasťou študentov z Poľska, ktorí si tak spolu so žiakmi z rôznych kútov Slovenska môžu byť vzájomnou inšpiráciou. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Monika Harvanová

 ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.