Webináre Matrix pre kaderníčky

V rámci projektu Matrix Start značky profesionálnej kaderníckej kozmetiky Matrix sme boli pozvaní na špecializované online webináre určené pre študentov odboru kaderník. Špičkoví technológovia si pre žiakov  SOŠ pripravili aktuálne atraktívne techniky a témy v oblasti kaderníctva určené pre ich vlastný profesionálny rozvoj.

Dňa 19.01.2023 študenti učebného odboru kaderník z 1.AS a 3. AS triedy absolvovali prvý webinár zameraný na tému  Základy strihu. V ňom sa dozvedeli nielen o histórii strihu, využití geometrie v praxi, správnych návykoch pri držaní nožníc a postoji pri práci, ale aj o rozdelení strihu, zásadách pri strihaní a iných zaujímavostiach, potrebných pri výkone tohto krásneho povolania.

Žiaci tried 2.AS z učebného odboru kaderník  a nadstavbového štúdia vlasová kozmetika I.KV dňa 23.01.2023 absolvovali webinár zameraný na tému Zosvetľovacie techniky.  Počas školenia  im technologičky predstavili radu zosvetľovacích produktov profesionálnej úrovne, ich použitie v praxi, podrobnú analýzu ich pôsobenia a reakcií v praxi a technologické postupy, ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri svojej práci.

V závere webinárov sa vždy otvárala diskusia, kde bola možnosť klásť školiteľom otázky a diskutovať na danú tému.

Sme radi, že máme možnosť využiť aj takúto online formu vzdelávania priamo v našom kaderníckom salóne v rámci odborného výcviku a odbornej praxe.

Bc. Helena Leličová