Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Za krásami a kultúrou východu

V dňoch 26. – 27. 9. 2022 sme uskutočnili projekt „Za krásami a kultúrou východu“, ktorý sme zrealizovali aj vďaka finančnej podpore mesta Humenné, v zastúpení pána primátora PhDr. Ing. Miloša Merička. V projekte sme sa zamerali na poznanie prírodných a kultúrnych pamiatok východného Slovenska.

Našu cestu sme začali v dedinke Jalová, ktorá leží na krajnom severovýchode Slovenska a nachádza sa tu jeden z mnohých drevených kostolíkov, ktoré sú pre túto oblasť typické. Následne sme sa presunuli na Starinu, vodnú nádrž, ktorá je najväčšou zásobárňou pitnej vody na Slovensku. A hoci nám pršalo, absolvovali sme tu krátku prechádzku a oboznámili sa s históriou vzniku tejto nádrže.

Ďalej naše kroky viedli k prírodnej pamiatke Runinský vodopád. Je to jediný flyšový vodopád na východnom Slovensku. Prvý deň našej cesty za poznaním krás a kultúrou východného Slovenska sme zakončili v najvýchodnejšej dedinke Slovenska – Nová Sedlica, kde sme si prezreli slávny domček deduška Večerníčka.

Druhý deň našej cesty sme začali prehliadkou ruín Monastieru v Krásnom Brode a pokračovali sme návštevou múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Aj napriek tomu, že nám počasie tento rok neprialo, žiaci si z výletu odniesli množstvo spomienok a informácií.

 

 

Mgr. Vladislava PuškárováŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.