Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Zázrak s názvom zemiak

Aj obyčajné zemiaky môžu byť výnimočné. Ich hodnota sa nedá vyčísliť. Skvelých receptov z týchto divov je skutočne veľmi veľa. Stačí si len vybrať. Variácie sú rôzne - sladké, slané, kyslé, pikantné, varené, pečené, dusené....  V slovenskej kuchyni patria medzi významné potraviny. Žiaci tretieho ročníka z učebného odboru hostinský spolu s majsterkami odbornej výchovy pripravili rozmanité pokrmy z tejto skvelej pochutiny. Vyskúšali si prípravu zemiakových placiek, kvalitných zemiakových bryndzových halušiek, zemiakového guľáša, zapekaných zemiakov, zemiakových lokší, fašírok, batatovej piškóty, zemiakových šúľancov a fantastických zemiakových rožkov v pudingu. Atmosféru dokonalej výstavky umocnili krásne stolovania, príjemná vôňa a celkový dizajn. Pre nás všetkých bola inšpirujúca nielen forma výrobkov, ale aj schopnosť žiakov pracovať v tvorivom prostredí a s nadšením prezentovať zaujímavé recepty. A to najlepšie prišlo na záver. Degustácia spojená s odborným výkladom, ktorá bola príťažlivou nielen pre horlivcov tohto odboru, ale pre všetkých, ktorí prišli obdivovať zručnosti našich žiakov.    

Mgr. Monika HarvanováŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.