Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Záverečné skúšky 2019

,,Nie to, čo mám, ale to, čo viem, je mojim bohatstvom” Carlyle

V dňoch 17. – 20.06.2019 čakala na žiakov našej školy v štyroch učebných odboroch záverečná skúška. Ich úlohou bolo úspešne absolvovať všetky jej časti, a to písomnú, praktickú a ústnu.

V učebnom odbore autoopravár – mechanik vykonávali záverečnú skúšku žiaci, ktorí v rámci témy Autoopravárenské a diagnostické činnosti odstraňovali rôzne poruchy áut, kontrolovali a vymieňali  jednotlivé súčiastky, prakticky predviedli prezúvanie pneumatík i diagnostiku elektronického riadenia motora. Kritériami hodnotenia boli dodržiavanie technologického postupu, zásad bezpečnosti pri práci, výber a spôsob použitia náradia a dodržiavanie časového limitu.

Tvorcovia sladkých prekvapení – znela téma pre učebný odbor cukrár. Drip torta s ovocím, Maslové tartaletky s ganache z čokolády, Profiterolky s mandľovým krémom a karamelom, Punč trochu inak,  Pistáciovo-malinová roláda, Tirolský krémeš, Moravské svadobné koláčiky, Bobuľové mini Pavlovky a mnohé iné skvelé dobroty boli zhotovené na vysokej úrovni. Aj ochutnávka stála za to, čerstvým a kvalitným koláčikom sa odolať naozaj nedalo.

Stravovaním a stolovaním sa zaoberali žiaci v odbore hostinský. V rámci témy Krstiny – slávnostné stolovanie formou rautu predviedli svoje skúsenosti a zručnosti. Dokonalou inšpiráciou a skvelou voľbou boli nové módne trendy v oblasti gastronómie a použité techniky. Výzdoba interiéru svedčila o dôkladnej príprave a  zosúladení s danou témou.

V učebnom odbore kaderník sa počas praktickej časti predviedli žiaci účesmi  zhotovovanými v týchto  témach: Pánsky strih, Dámsky strih a účes s módnym farbením a melírovaním vlasov a Náročná účesová tvorba na rôzne spoločenské príležitosti. Hodnotil sa nielen správny technologický postup, ale aj využitie módnych trendov, kreativita, precíznosť, samostatnosť a estetická úprava modelov. 

Po úspešnom absolvovaní všetkých častí záverečných skúšok si absolventi dňa 24. júna 2019 prevzali výučné listy a vysvedčenia o záverečnej skúške. Prajeme im veľa šťastia a úspechov v novej životnej etape.ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.