Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Zlaté medové pokušenie
18. ročník tradičnej súťaže Sweet Cup sa uskutočnil dňa 28.11.2019 v SOŠ gastronómie a služieb v Prešove. Sladkou témou vo všetkých kategóriách bolo „Medové pokušenie“. Získať nové skúsenosti a prezentovať prácu pred množstvom ľudí si mali možnosť vyskúšať aj naše dve šikovné žiačky. V kategórii cukrár medzi 11 súťažiacimi reprezentovala našu školu už skúsená žiačka Simona Kochmová. A veľmi úspešne. Cena predsedu Prešovského samosprávneho kraja a umiestnenie v striebornom pásme bolo pre šikovnú žiačku povzbudivé do ďalších súťaží. Umelecké dielo pod názvom „Sladká jeseň“, ktoré vytvorila, bolo skutočne očarujúce. V kategórii kuchár súťažila Mária Jenčová, ktorej výsledok snaženia bol zaradený do bronzového pásma. V tomto odbore zabojovalo 14 súťažiacich. Dezert s názvom „Pomarančovo-malinová tortička na medovo-zázvorovej piškóte“ bol presvedčivý nielen svojim výzorom, ale najmä dokonalou kombináciou chutí. Zručné a šikovné majsterky odbornej výchovy Mgr. Katarína Buríková a Anna Gabriová   svoje žiačky podporili nielen na súťaži, ale predovšetkým ich naučili ako uspieť. Žiaci z rôznych kútov Slovenska mohli čerpať inšpiráciu od študentov z Poľska, Gruzínska, Moldavska, či Maďarska, ktorí sa taktiež tohto podujatia pravidelne zúčastňujú. Príprava na súťaž bola realizovaná s  finančnou podporou mesta Humenné v rámci projektu Remeslo má zlaté dno. Ďakujeme mestu Humenné za pomoc a skvelú spoluprácu. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a výhercom blahoželáme.
Mgr. Monika Harvanová

ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.