Kaderníčky a kozmetičky snov

Dňa 13.06.2019 sa uskutočnil dvanásty ročník podujatia FOURFEST – Euroakademik Gastro 2019, Medzinárodné majstrovstvá Banskobystrického kraja v odborných zručnostiach žiakov SOŠ.  Organizátorom súťaže bola Stredná odborná škola obchodu a služieb, Rimavská Sobota. Zmerať svoje schopnosti a zručnosti si prišli študenti zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.

Z našej školy si vyskúšali pracovať pred konkurenciou a odbornou porotou tri žiačky. Na súťažnú tému „Dámsky módny večerný účes“ sa pripravila žiačka z odboru kaderník Miriam Vitkovičová a jej modelka Dominika Petrocová. Perfektné vypracovanie účesu,  skvelá celková vizáž a dodržanie podmienok priniesli ten najlepší výsledok a teda umiestnenie na prvom mieste.  V tejto kategórii súperilo 17  žiačok. Súťažnou témou pre kozmetičky boli „Znamenia zverokruhu“. Zo študijného odboru kozmetik súťažila žiačka Bianka Lukacková s modelkou Sidóniu Kridlovou. A taktiež veľmi úspešne. Dôkazom je získanie krásneho druhého miesta. V tej istej kategórii sa súťaže zúčastnila aj žiačka Bianka Lukáčová s modelkou Janou Šepeľovou. Za skvelými úspechmi stoja majsterky odbornej výchovy Bc. Jana Porvazníková a  Bc. Miroslava Kováčová. To, že sa oplatí dôsledne pripraviť a prekonávať samých seba, sa nám opäť potvrdilo v tom najlepšom zmysle. Úzkosť a napätie z očakávaného výsledku sa rýchlo vytratili. Slzy dojatia a šťastia boli dôkazom spokojnej práce a motiváciou k ďalšej kreatívnej tvorbe. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali  na príprave  súťaže a žiakom, ktorí svojou snahou a nadšením úspešne reprezentovali našu školu.