Deň otvorených dverí

24. október 2019 bol pre žiakov a učiteľov našej školy slávnostným dňom. Žiaci zo základných škôl otvorili dvere každého študijného a učebného odboru. Tentokrát sa akcia konala v priestoroch, kde sa realizuje odborný výcvik. Množstvo aktivít s výstižnými názvami presvedčilo návštevníkov o bohatom portfóliu činorodej práce všetkých žiakov a zamestnancov školy. Jednou z najzaujímavejších ukážok, ktorou sa prezentovali študijné odbory kozmetik a kozmetička a vizážistka bola „Relaxačná zóna“. Žiaci sa dozvedeli o najhorúcejších novinkách v oblasti ošetrenia pleti prístrojovou technikou. Záujemcom bolo umožnené vyskúšať si jednotlivé procedúry. „Zážitkové líčenie“ ponúklo možnosť vidieť aktuálne trendy v make-upe. Aj „Pohladenie rúk“ vo forme blahodarného parafínového zábalu mnohým vylepšilo náladu. V učebnom odbore kaderník sa toho dialo taktiež neúrekom. „Happy roll“ bol vhodný názov pre vytváranie dokonalých spoločenských účesov. Novinkou boli v súčasnosti veľmi žiadané „Ukážky pánskych strihov“. Učebný odbor cukrár prezentoval sladké umenie prostredníctvom „Candy baru“, v ktorom predstavil svoje výnimočné cukrovinky na slávnostnej tabuli. „Sladké modelovanie“ ako ukážka výroby ozdôb upútalo pozornosť nielen žiakov, ale aj prítomných gazdiniek. Inšpiratívny bol aj učebný odbor hostinský. Slávnostné stolovanie, výstavka smoothie a jedlá modernej gastronómie charakterizovali priestor so zaujímavým názvom „Kulinárske umenie“. Školský autoservis bol zas miestom, kde svoje zručnosti predviedol učebný odbor autoopravár. Diagnostika palubnej siete vozidla i ukážky „Áut Renault“ zaujali hlavne mužskú populáciu. V sekcii „Držíme krok s pokrokom“ mali žiaci možnosť vidieť prácu s 3D tlačiarňou. „Obal predáva a Myslíme ekonomicky“ boli označenia pre učebný odbor predavač. V „Kreatívnych technikách“ žiaci predostreli množstvo nápadov ako si vyrobiť krásne darčeky, ako ozdobiť tovar a ako sa správať k zákazníkom. Sprievodnými akciami boli neodolateľný „Sweet memories“, „Galéria úspešných žiakov“, „Školská knižnica“, prezentácia Žiackej školskej rady a „Infostánok“, v ktorom sa návštevníci dozvedeli potrebné informácie o našej škole. Vyvrcholením celej prehliadky bol kultúrny program spolu s módnou prehliadkou, kde žiaci ukázali svoj talent, tvorivosť, šikovnosť a zmysel pre humor. Naše pozvanie prijali za zriaďovateľa zástupcovia OŠ Úradu PSK Mgr. Jozef Kredátus, Phd. a Mgr. Jozef Berta. Za Mestský úrad v Humennom RNDr. Mária Cehelská, viceprimátorka a PhDr. Jana Vasiľcová, vedúca odboru školstva. Ďalšími hosťami boli aj členovia Rady školy, Rady rodičov, žiaci, riaditelia a výchovní poradcovia základných škôl, rodičia, súkromní podnikatelia, zmluvní partneri, sponzori. Ďakujeme za podporu a účasť na výnimočnom Dni otvorených dverí 2019.

Mgr. Monika Harvanová