Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Keď sa úspech podarí….

Začiatok jesene už tradične patrí prestížnej súťaži Skills Slovakia -  Súťaž o zlaté nožnice ,,Ukáž čo vieš” 2018, ktorú organizuje Polat Elalmis Hair Salon Bratislava  a Štátny inštitút odborného vzdelávania. 4. ročník celoslovenskej súťaže sa uskutočnil pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Bratislavskú Inchebu zaplnilo množstvo nadšencov  tohto povolania.
5. któber 2018 bol dňom, kedy naše žiačky z odborov kaderník a kozmetik zažili svoj prvý veľký úspech. V kategórii vizáž, na tému ,,Galaktická kráska Galaxia” súťažila žiačka druhého ročníka študijného odboru kozmetik Vanessa Sabolová, ktorá sa umiestnila na krásnom treťom mieste. Z 12 modeliek z celého Slovenska Sarah Ivancová svoju rolu zvládla dokonale. V kategórii kaderník súťažila taktiež žiačka druhého ročníka učebného odboru kaderník, Miriam Vitkovičová, ktorá sa v konkurencii 15 súťažacich nestratila a vybojovala tretie miesto. Témou v tejto kategórii bola ,,Komerčný svadobný účes”, ktorú s noblesou prezentovala naša žiačka Michaela Horná. Profesionálna porota hodnotila dodržiavanie vopred stanovených kritérií, celkový dojem a odborné zručnosti.                                                                                          
Príprava na takúto významnú súťaž bola veľmi náročná, ale o to väčšia radosť a nadšenie sa dostavili pri oceňovaní. Opäť sa tak potvrdila skutočnosť, že len cieľavedomá, poctivá práca a snaha byť čo najlepší dovedú človeka k vytúženému cieľu. Motiváciou pre všetkých môže byť, že snívať o úspechu nestačí, treba na ňom pracovať. Žiačky i majsterky Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Humennom ukázali, že im je láska k svojmu povolaniu a neúnavná snaha zdokonaľovať sa veľmi blízka. Naša škola sa opäť zviditeľnila v celoslovenskom meradle týchto odvetví. Víťazstvo vybojovali obidve súťažiace zaslúžene. Práca žiačok a majsteriek odbornej výchovy Bc. Miroslavy Kováčovej a Bc. Jany Porvazníkovej tak priniesla veľkolepé výsledky. Získať dve tretie miesta počas súťaže je výnimočným a vzácnym úspechom a šťastím. Za to im patrí úprimná vďaka.
Mgr. Monika HarvanováŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.