Záverečné skúšky 2018

V dňoch 18. – 20.06.2018 v štyroch učebných odboroch preukázali žiaci našej školy  svoje vedomosti, zručnosti a schopnosti, ktoré nadobudli počas štúdia. Nové módne trendy,  postupy a techniky boli inšpiráciou aj pre skúšobné komisie.

V učebnom odbore autoopravár – mechanik vykonávali záverečnú skúšku žiaci, ktorí v rámci témy Autoopravárenské a diagnostické činnosti odstraňovali rôzne poruchy áut, kontrolovali a vymieňali  jednotlivé súčiastky, prakticky predviedli prezúvanie pneumatík i diagnostiku elektronického riadenia motora. Kritériami hodnotenia boli dodržiavanie technologického postupu, zásad bezpečnosti pri práci, výber a spôsob použitia náradia a dodržiavanie časového limitu. Preverené praktické zručnosti zvyšujú ich šance na lepšie uplatnenie sa na trhu práce.

Žiaci z učebného odboru cukrár pripravovali cukrárske výrobky  na tému: Záhradná narodeninová párty. Na profesionálnej úrovni zhotovili Drip tortu s ovocím, Sacherovú tortu,  Linecké košíčky, Pohár panna cottu, Venčeky s vanilkovým krémom, Piškótovú roládu, Banány v čokoláde, Jablkový závin a Šišky pečené v rúre. Nechýbali ani tradičné, a predsa nové kysnuté, linecké, lístkové cestá a odpaľované a šľahané hmoty. Pastva pre oči,  vôňa a  chuť  lákajúcich dobrôt  boli priam neodolateľné. Nuž, v tomto prípade remeslo naozaj chutí.

Otázkami stravovania sa zaoberali žiaci v odbore hostinský. V rámci témy Stretnutie  kreatívnych umelcov – slávnostný obed predviedli svoje skúsenosti a zručnosti v oblasti prípravy jedál a stolovania. Perfektné zladenie interiéru a chutné jedlá podčiarkli výnimočnosť spoločenskej udalosti. Správne dodržiavanie postupov pri práci, estetická úprava a odborná úroveň realizácie boli kritériami na hodnotenie ich práce.

V učebnom odbore kaderník sa počas praktickej časti predviedli žiaci účesmi  zhotovovanými v týchto  témach: Pánsky strih, Dámsky strih a účes s módnym farbením a melírovaním vlasov a Náročná účesová tvorba na rôzne spoločenské príležitosti. Pri týchto účesoch sa hodnotil nielen správny technologický postup, ale aj využitie módnych trendov, tvorivosť, samostatnosť a estetická úprava modelov.

Študenti, ktorí úspešne absolvovali všetky časti záverečných skúšok, si z rúk riaditeľky školy dňa 22. júna prevzali výučné listy a vysvedčenia o záverečnej skúške. Želáme im všetko dobré a úspešný štart do novej etapy života.

Mgr. Monika Harvanová