Prvé miesto na celoslovenskej súťaži o zlaté nožnice 2017 „Ukáž čo vieš“ Skills Slovakia

30. november bol pre Strednú odbornú školu výnimočným dňom. Polat Elamis Hair Salon a Štátny inštitút odborného vzdelávania organizovali súťaž pre kaderníkov a vizážistov, ktorá sa konala v Dome kultúry Ružinov v Bratislave. V kategórii dospelých v dekoratívnej kozmetike na tému „Víla“ súťažila majsterka odbornej výchovy Bc. Miroslava Kováčová. A oplatilo sa, víťazstvo na seba nenechalo dlho čakať. Jej snaha a pracovitosť  bola ocenená zlatom. Modelka Dominika Grecová  bola dominantou v tejto kategórii. Prvé miesto si naozaj zaslúžili. Medzinárodná odborná porota hodnotila celkový dojem, vzhľad modelky, časový limit, kvalitu práce, estetiku, kreativitu  a dodržanie zásad  bezpečnosti.

V kategórii  žiakov reprezentovala našu školu  žiačka druhého ročníka učebného odboru kaderník Alica Savkaničová,  na tému „Komerčný svadobný účes“ - výčes z dlhých vlasov, inšpirovaný dnešnými trendami. Úlohu modelky bravúrne zvládla taktiež naša žiačka Simona Kochmová. V dekoratívnej kozmetike v kategórii žiaci sa  súťaže zúčastnila žiačka štvrtého ročníka študijného  odboru kozmetik Mária Birbičová s modelkou Adelou Šalátovou.  Študentky na súťaž pripravovali majsterky odbornej výchovy Bc. Miroslava Kováčová a  Bc.Helena Leličová.

Najlepšou motiváciou pre žiakov je úspešný pedagóg a v prípade Bc. Miroslavy Kováčovej sa to potvrdilo niekoľkokrát. Srdečne blahoželáme.

Mgr. Monika Harvanová