Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Vôňa tradícii dnes

Predvianočnú atmosféru spestrila dňa 13. decembra prestížna súťaž Sweet Cup 2018. 17. ročník medzinárodnej súťaže mladých talentov sa uskutočnil v SOŠ gastronómie a služieb v Prešove. Spoločnou témou pre všetky kategórie bola „Vôňa tradícií dnes“. V kategórii kuchár súťažilo 15 šikovných študentov. Medzi nimi vynikla aj naša žiačka Mária Jenčová, ktorá sa svojim múčnikom s názvom „Čokoládovo – mandľová tortička s makovým mousse a malinami“ zaradila do zlatého pásma. Tvorbu kvalitného dezertu, servírovanie a predpísané kritéria zvládla naozaj bravúrne. Okrem najvyššieho ocenenia získala aj mimoriadnu cenu za kreativitu. V kategórii cukrár reprezentoval našu školu Lukáš Bučko. Tortu s názvom „Rafinovaná jednoduchosť“ zaradila porota do strieborného pásma. V tomto odbore si zmeralo svoje sily 9 žiakov. V kategórii čašník súťažilo 5 žiakov.  Pri príprave slávnostnej tabule s názvom „V duchu vianočnej elegancie“ figurovali Valéria Florková so svojou asistentkou Viktóriou Bubnášovou, ktoré si vybojovali strieborné pásmo.  Žiaci  z rôznych kútov Slovenska, Poľska, Gruzínska a Maďarska si zmerali svoju zručnosť, vymenili vedomosti, porovnali schopnosti a naučili sa niečo nové. Skvelých žiakov na súťaž pripravili majsterky odbornej výchovy Anna Gabriová, Ing. Anna Petrovčinová a Bc. Katarína Vojtková. Všetkým účastníkom srdečne blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov.

Mgr. Monika HarvanováŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.