Oslava 140. výročia vzniku školy

Výnimočný deň robia výnimoční ľudia. Aj tatko by sme mohli charakterizovať deň, ktorý bol plný prekvapení, zážitkov, inšpirácií a povzbudenia.

Dňa 22.2.2018 Stredná odborná škola, Mierová 1973/79 v Humennom oslávila 140. výročie svojho vzniku. Oslava sa začala slávnostnou akadémiou v Mestskom kultúrnom stredisku. Slávnostný príhovor predniesli riaditeľka školy RNDr. Oľga Skysľaková a  predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD., ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol významnú úlohu učiteľov a žiakov a ich vzájomnú spoluprácu v edukačnom procese.

Pán predseda ocenil kultúrny program, ktorý bol pestrý a ktorý pripravili žiaci školy. Divákov najviac zaujala módna prehliadka odboru kaderník a kozmetik. Modely, s ktorými naši žiaci uspeli v mnohých celoslovenských a regionálnych súťažiach,  predvádzali žiačky našej školy.

Na slávnostnej akadémii sa zúčastnilo približne 350 divákov – hostí, podnikateľov, bývalých i súčasných zamestnancov, bývalých i súčasných žiakov. Celá oslava sa ukončila na slávnostnom obede a recepcii v areáli školy.

Všetkým prítomným ďakujeme za dôstojný priebeh osláv.

Mgr. Monika Harvanová