Mikulášska show pod krídlami anjelov

Piaty december je obľúbeným dňom všetkých detí. V predvečer sviatku svätého Mikuláša sú obdarúvaní malí i veľkí, a hlavne tí, ktorí poslúchali. Mikulášsku (sviatočnú) náladu  na Strednej odbornej škole obchodu a služieb spestrila nádherná akcia. Už tradične sa rok čo rok organizuje na našej škole Mikulášska show. Každý odbor priložil ruku k dielu a tak vznikol 13. ročník akcie, prinášajúcej okrem prezentácie jednotlivých odborov i nádielku smiechu a dobrej nálady. Tentokrát sa show niesla v duchu anjelov. Tieto bytosti v nás evokujú krásu, pokoj, šťastie a radosť a žiaci sa ich snažili  stvárniť podľa vlastnej fantázie. Šikovné žiačky zo študijného odboru kozmetik predviedli romantické, fantazijné, ale aj extravagantné líčenie a atraktívny face paiting na ôsmich modelkách. Milovníci relaxu mohli vidieť ukážky rôznych druhov masáží. V spolupráci so žiačkami z učebného odboru kaderník, ktoré vytvárali krásne spoločenské účesy, tak stvárnili obrazy grandióznych stvorení. Skvelé make-upy a perfektné účesy doladili vhodným oblečením. Odbor hostinský dotváral príjemnú atmosféru úžasným stolovaním a prípravou slávnostných tabúľ s anjelskou tematikou a bol skvelou inšpiráciou ako si vyzdobiť a pripraviť vianočný stôl. Tadeáš Karoľ a Martin Juras  predviedli ukážku barmanskej show a pripravili nealko drink s názvom Anjelská piňakoláda. Žiaci zo sladkého odboru cukrár efektívne predviedli svoje zručnosti pri príprave medovníkových dobrôt a krásnych perníkových domčekov. A o tom, že na našej škole máme skutočné talenty, svedčí aj práca žiakov z učebného odboru autoopravár-mechanik, ktorí svojou mimoriadnou zručnosťou vytvorili veľkolepý obraz gigantických anjelských krídel. Impozantné nápady na dokonale zabalené darčeky prezentovali žiaci z novootvoreného učebného odboru predavač. V záverečnom programe sa zhodnotila práca jednotlivých odborov a každý z nich nám prezradil dobrý typ, ako vylepšiť blížiace sa sviatky. Odzneli aj básničky, pesničky, či vianočné vinše, ktoré silne pripomínali čaro krásnych Vianoc. Príjemná atmosféra, dobrá nálada, množstvo zábavy posilnili veľkolepý priebeh tohto projektu. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a prispeli k úspešnosti tejto školskej akcie, riaditeľke školy RNDr. Oľge Skysľakovej, všetkým žiakom našej školy, čokoládovni Chopollen, Humenné a hypermarketu Tesco, ktorí nám darovali sladké odmeny pre našich žiakov.

Mgr. Monika Harvanová