Medzinárodný deň detí

„Zahrajme sa so Strednou odbornou školou“. V takomto duchu sa niesla prezentácia školy pri príležitosti MDD. Žiaci a pedagogickí zamestnanci si pripravili ukážku svojich schopností a zručností. Mali pripravený pestrý sprievodný program s  rôznymi súťažami. Deti si mohli pozrieť modelovanie kvetiniek z poťahovej hmoty, ukážku tort, vyrezávanie ovocia a zeleniny, prípravu slávnostnej tabule ,,V štýle kvetov“. Žiaci z odboru kaderník a kozmetik si pre deti pripravili ukážky spoločenských účesov, zapletanie vrkočov, farebné sprejovanie vlasov či maľovanie na tvár. Pre chlapcov boli pripravené ukážky diagnostiky motora, motorových súčiastok, ukážky drevených výrobkov, meranie chladiacej kvapaliny, o ktoré sa postarali autoopravári a stolári. Žiačky z odboru sociálno-výchovný pracovník pripravili pre deti súťaže podľa vekových kategórií a detský kútik. Celou akciou žiakov sprevádzal maskot Mimoň, ktorý počas tohto slávnostného dňa vyčaril úsmev na tvári nielen deťom, ale i dospelým, ktorí navštívili naše stánky.