Žiačky SOŠ zabodovali talentom

Jedenásty ročník podujatia FOURFEST – Euroakademik Gastro 2018 Medzinárodné majstrovstvá Banskobystrického kraja v odborných zručnostiach žiakov SOŠ sa konal dňa 14. júna 2018. Organizátorom súťaže bola Stredná odborná škola obchodu a služieb Rimavská Sobota. Študenti zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska si pod dohľadom odbornej poroty zmerali svoje zručnosti a schopnosti. V súťaži kozmetičiek v tvorivom líčení na tému „Zem spieva farbami“ súťažila žiačka III.C triedy Virginia Romžová.  Všetky podmienky a vopred stanovené kritériá zvládla excelentne, o čom svedčí získanie nádherného druhého miesta. Pre šikovnú študentku, ktorá sa zúčastnila súťaže po prvýkrát, je takéto umiestnenie obrovským úspechom. Simona Taňkošová, žiačka II.B, ktorá súťažila v  kategórii kaderníkov „Pánsky módny účes", získala mimoriadnu cenu poroty za tvorivosť a kreativitu. V kategórii spoločenských účesov na tému „Dámsky koktailový účes - drdol" súťažila aj žiačka II.B Alica Savkaničová. Na súťaži barmanov sa zúčastnil žiak  I.K z odboru spoločné stravovanie Michal Džatko, ktorý pripravoval „Alkoholický short -  after dinner drink“ - 4 porcie.

Odborná porota hodnotila prácu súťažiacich podľa vopred určených  kritérií.

Prínosom pre našich žiakov boli nové zážitky, inšpirácie a neoceniteľné skúsenosti. Šťastie a úspech  idú ruka v ruke s dobrou motiváciou a podporou vyučujúcich. Dosiahnutím týchto úspechov zažili naši študenti pocit spokojnosti, radosti, dôvery a istoty. Fotografie zo súťaže zachytili množstvo zaujímavých momentov, ale tie najkrajšie zážitky sú ukryté a uchované v ich srdciach.

Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim a majsterkám odbornej výchovy Bc. Miroslave Kováčovej, Bc. Helene Leličovej a Ing. Anne Petrovčinovej, ktoré žiakov na súťaže pripravili a zásluhou ktorých žiaci úspešne reprezentovali nielen našu školu, ale aj Prešovský samosprávny kraj.

Mgr. Monika Harvanová