Záverečné skúšky 2017

„Mať kapacity na učenie je dar, byť schopný učiť sa je zručnosť, chcieť sa niečo naučiť je voľba.“
(Brian Herbert)

V dňoch 16. – 21.06.2017 mali žiaci našej školy v štyroch učebných odboroch možnosť preukázať svoje vedomosti, zručnosti a schopnosti, ktoré nadobudli počas štúdia.

V učebnom odbore autoopravár – mechanik vykonávali záverečnú skúšku žiaci, ktorí v rámci témy Autoopravárenské a diagnostické činnosti odstraňovali rôzne poruchy áut, kontrolovali a vymieňali  jednotlivé súčiastky, prakticky predviedli prezúvanie pneumatík i diagnostiku elektronického riadenia motora. Kritériami hodnotenia boli dodržiavanie technologického postupu, zásad bezpečnosti pri práci, výber a spôsob použitia náradia a dodržiavanie časového limitu. Preverené praktické zručnosti zvyšujú ich šance na lepšie uplatnenie sa na trhu práce.

Žiaci z učebného odboru cukrár pripravovali cukrárske výrobky  na tému: Krstiny. Na profesionálnej úrovni zhotovili Marcipánovú tortu, Rezy 3 Bit, Rezy Bagatelle a trendové Macarons. Nechýbali ani tradičné, a predsa nové kysnuté, linecké, lístkové cestá a odpaľovaná hmota. Pastva pre oči,  vôňa a  chuť  lákajúcich dobrôt  boli priam neodolateľné. Nuž, v tomto prípade remeslo naozaj chutí.

Otázkami stravovania sa zaoberali žiaci v odbore hostinský. V rámci témy Pomaturitné stretnutie po desiatich rokoch predviedli svoje skúsenosti a zručnosti v oblasti výživy a stolovania. Perfektné zladenie interiéru a chutné jedlá podčiarkli výnimočnosť spoločenskej udalosti. Všetko sa nieslo vo farbách bielej, staroružovej, slonovinovej a prírodnej. Správne dodržiavanie postupov pri práci, estetická úprava a odborná úroveň realizácie boli kritériami na hodnotenie ich práce.

V učebnom odbore kaderník sa počas praktickej časti predviedli žiaci účesmi  zhotovovanými v týchto  témach: Pánsky strih, Dámsky strih a účes s módnym farbením a Náročná účesová tvorba. Pri týchto účesoch sa hodnotil nielen správny technologický postup, ale aj využitie módnych trendov, tvorivosť, samostatnosť a estetická úprava modelov.

Študenti, ktorí úspešne absolvovali všetky časti záverečných skúšok, si z rúk riaditeľky školy dňa 23. júna prevzali výučné listy a vysvedčenia o záverečnej skúške. Želáme im všetko dobré a úspešný štart do novej etapy života.