Mladý tvorca 2017

V dňoch od 26. 4. – 28.4. 2017 sa ako každoročne na výstavisku Agrokomplex Nitra konala výstava „MLADÝ TVORCA 2017“ pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Súčasťou tejto výstavy bola aj súťaž „Tvorivý cukrár 2017“, ktorej organizátorom bolo spomínané ministerstvo v spolupráci so „Spolkom cukrárov Slovenska“.

Súťaž je určená pre jednotlivcov - žiakov stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania a jej cieľom je podporiť a rozvíjať zručnosti, talent  a sebavedomie žiakov SŠ, ako aj možnosť porovnať  úroveň vedomostí a odborných zručností v stredných školách. Súťaž vyzdvihuje výnimočnosť a tvorivosť, prezentáciu a zručnosť. Témou súťaže bol „Rodný môj kraj“, kde súťažiaci museli súťažný   exponát v danom čase dokončiť. Hodnotil sa celkový vzhľad, kreativita a originalita a v neposlednom rade aj chuť výrobku. Následne prebehla aj ochutnávka exponátov členmi odbornej poroty, pri ktorej súťažiaci v krátkosti popísali svoj výrobok, prípadne odpovedali na otázky členov poroty.

Na súťaži mala zastúpenie aj naša škola. Simona Kochmová – žiačka 1. ročníka z odboru cukrár okrem pripravenej torty priamo na súťaži modelovala bábiku vo folklórnom štýle. V tejto celoslovenskej súťaži sa umiestnila na 6. mieste.