Kvitnúca krása zo záhrady získala zlato

Dňa 6.apríla 2017 sa konal 6. ročník súťaže dekoratívneho vyrezávania ovocia a zeleniny Carpatia Carving Cup 2017. Organizátorom tejto súťaže bola Spojená škola Svidník. Záštitu nad súťažou prevzal Luděk Procházka z Czech Carving Studio, zakladateľ, propagátor, lektor carvingu v Českej republike a na Slovensku, ktorý je držiteľom zlatých medailí z prestížnych európskych a svetových súťaží.

Uvedenej súťaže sa zúčastnilo 7 škôl Prešovského samosprávneho kraja a 1 škola z Košického samosprávneho kraja. Súťažilo sa v troch disciplínach A – vyrezávanie na živo – pokročilí, B – vyrezávanie na živo  – začiatočníci, C – hotový výrobok.

Podmienkou tejto súťaže bolo zhotovenie práce na ľubovoľnú tému s použitím melónu (žltý, cukrový, vodový) a  zhotovenia 3 rôznych kvetov s listami v časovom limite 3 hodiny.

Našu školu reprezentovala žiačka 3. ročníka učebného odboru hostinský (kuchár - čašník) Kristína Tutková. Súťažila v kategórii B – vyrezávanie na živo – začiatočníci. Svoju prácu  nazvala „Kvitnúca krása zo záhrady“, vďaka ktorej sa  umiestnila v zlatom pásme, za čo získala diplom a vecné dary. V tej istej kategórii súťažil aj žiak prvého ročníka odboru hostinský (kuchár - čašník) Tadeáš Karoľ a jeho dielo pod názvom „Kvitnúci tanier“ bolo zaradené do strieborného pásma.

Žiakov na úspešnú súťaž pripravovala majsterka odbornej výchovy Ing. Anna Petrovčinová. Všetkým účastníkom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.