Autoopravár Junior 2017
Najúspešnejší autoopravári na Slovensku zo SOŠ Humenné

Žiaci Strednej odbornej školy opäť zabodovali. Najnovší úspech dosiahli žiaci tretieho ročníka z odboru autoopravár – mechanik. Cech predajcov a autoservisov ako organizátor súťaže pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravili aj v roku 2017 už v poradí 18. ročník súťaže „AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2017“. Hlavným poslaním súťaže je propagácia autoopravárenského remesla a zvyšovanie povedomia verejnosti o dôležitosti kvalitného vzdelávania a v neposlednom rade propagácia uplatnenia absolventov. Súťaž sa konala v troch kategóriách, a to autoopravár junior - mechanik a elektrikár, karosár a lakovník. Je určená pre mladých autoopravárov, kde súťažiaci prezentovali svoje kvality v teoretickej, poznávacej  ako i praktickej časti, a tak sa postupne prebojovávali od školského kola cez oblastné až do celoštátneho finálového kola.

Súťaž začala školskými kolami, ktoré prebiehali modernou formou on – line testov v teoretickej a poznávacej časti. Tento rok súťažilo zo 49 stredných odborných škôl 891 žiakov. Najlepší žiaci zo školského kola - Richard Venger a Ľuboš Gabriš  postúpili do oblastného kola, ktoré sa konalo v Košiciach dňa 20.03.2017. Našu školu reprezentovali mimoriadne úspešne, keďže získali prvé dve miesta: Ľuboš Gabriš  1. miesto  a Richard Venger obsadil 2. miesto.

Svojim vynikajúcim umiestnením sa prebojovali do celoslovenského finále,  ktoré sa uskutočnilo 26.-27.4.2017 v priestoroch Školiaceho strediska ŠKODA v Nitre.  Na obdivuhodnom prvom mieste sa umiestnil Ľuboš Gabriš a v  poradí druhý skončil Richard Venger.

Očakávané vyhlasovanie výsledkov súťaže a víťazov sa uskutočnilo 27.04.2017 počas Autosalónu  v priestoroch EXPOCLUB Incheba v Bratislave.

Obsadením  1. miesta získal žiak Ľuboš Gabriš putovný pohár ministra školstva, diplom a poukaz na 3-dňové školenie v školiacom stredisku Bosch v Prahe. Škola získala poukaz za prvé miesto v hodnote 1452 € a za druhé miesto v hodnote 935 € na nákup automobilovej techniky  BOSCH.

Opäť sa nám potvrdilo, že príprava, zodpovedný prístup a motivácia sú pre úspech dôležité. Sme presvedčení, že žiaci tento úspech zúročia aj vo svojom ďalšom profesionálnom živote. Študenti z  odboru autoopravár-mechanik z SOŠ na Mierovej ulici v Humennom sa na súťaž úspešne pripravovali pod odborným vedením učiteľa odborných predmetov Ing. Jaroslava Beňatinského.  Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a majiteľom autoservisov Ľubošovi Hirjakovi a Vladimírovi Sklenčárovi.

Mgr. Monika Harvanová

Popis k fotografii: zľava Ľuboš Gabriš (1. miesto), v strede Ing. Jaroslav Beňatinský (učiteľ odborných predmetov), vpravo Richard Venger (2. miesto).