Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Autoopravár Junior 2017
Najúspešnejší autoopravári na Slovensku zo SOŠ Humenné

Žiaci Strednej odbornej školy opäť zabodovali. Najnovší úspech dosiahli žiaci tretieho ročníka z odboru autoopravár – mechanik. Cech predajcov a autoservisov ako organizátor súťaže pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravili aj v roku 2017 už v poradí 18. ročník súťaže „AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2017“. Hlavným poslaním súťaže je propagácia autoopravárenského remesla a zvyšovanie povedomia verejnosti o dôležitosti kvalitného vzdelávania a v neposlednom rade propagácia uplatnenia absolventov. Súťaž sa konala v troch kategóriách, a to autoopravár junior - mechanik a elektrikár, karosár a lakovník. Je určená pre mladých autoopravárov, kde súťažiaci prezentovali svoje kvality v teoretickej, poznávacej  ako i praktickej časti, a tak sa postupne prebojovávali od školského kola cez oblastné až do celoštátneho finálového kola.

            Súťaž začala školskými kolami, ktoré prebiehali modernou formou on – line testov v teoretickej a poznávacej časti. Tento rok súťažilo zo 49 stredných odborných škôl 891 žiakov. Najlepší žiaci zo školského kola - Richard Venger a Ľuboš Gabriš  postúpili do oblastného kola, ktoré sa konalo v Košiciach dňa 20.03.2017. Našu školu reprezentovali mimoriadne úspešne, keďže získali prvé dve miesta: Ľuboš Gabriš  1. miesto  a Richard Venger obsadil 2. miesto.  

            Svojim vynikajúcim umiestnením sa prebojovali do celoslovenského finále,  ktoré sa uskutočnilo 26.-27.4.2017 v priestoroch Školiaceho strediska ŠKODA v Nitre.  Na obdivuhodnom prvom mieste sa umiestnil Ľuboš Gabriš a v  poradí druhý skončil Richard Venger.

Očakávané vyhlasovanie výsledkov súťaže a víťazov sa uskutočnilo 27.04.2017 počas Autosalónu  v priestoroch EXPOCLUB Incheba v Bratislave.

            Obsadením  1. miesta získal žiak Ľuboš Gabriš putovný pohár ministra školstva, diplom a poukaz na 3-dňové školenie v školiacom stredisku Bosch v Prahe. Škola získala poukaz za prvé miesto v hodnote 1452 € a za druhé miesto v hodnote 935 € na nákup automobilovej techniky  BOSCH.

            Opäť sa nám potvrdilo, že príprava, zodpovedný prístup a motivácia sú pre úspech dôležité. Sme presvedčení, že žiaci tento úspech zúročia aj vo svojom ďalšom profesionálnom živote. Študenti z  odboru autoopravár-mechanik z SOŠ na Mierovej ulici v Humennom sa na súťaž úspešne pripravovali pod odborným vedením učiteľa odborných predmetov Ing. Jaroslava Beňatinského.  Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a majiteľom autoservisov Ľubošovi Hirjakovi a Vladimírovi Sklenčárovi.Mgr. Monika HarvanováPopis k fotografii: zľava Ľuboš Gabriš (1. miesto), v strede Ing. Jaroslav Beňatinský (učiteľ odborných predmetov), vpravo Richard Venger (2. miesto).ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.