Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Budúci maturanti v Košiciach

Choď s časom, ale občas sa vráť!“. Túto myšlienku sme si požičali od Prof. Dr. Karola Martona, Dr.Sc jedného z autorov expozície Sieň elektrických výbojov v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Jedinečnú možnosť zoznámiť sa s elektrostatikou a technikou vysokých napätí prostredníctvom dynamických ukážok a pokusov, v niektorých prípadoch aj s interaktívnym prístupom, mali aj žiaci IV. C a III.DS triedy študijných odborov kozmetička-vizážistka, sociálno-výchovný pracovník a operátor drevárskej a nábytkárskej výroby 20. decembra 2016.

Mali sme možnosť pozrieť si 2 expozície. Najprv  sme sa ocitli v Sieni elektrických výbojov, kde sme si najskôr pozreli krátky film, ktorého témou bol Nikola Tesla, vynálezca a konštruktér mnohých elektrických strojov a prístrojov, a potom sme mohli vidieť a na vlastnej koži si vyskúšať predvádzanie vysokonapäťových efektov, vstupy do Faradayovej klietky, Teslove transformátory a frekvenčné zosilňovače, plazmovú guľu.

V druhej expozícií - Vedecko-technické centrum, sme sa na viac ako 100 interaktívnych exponátoch, zábavno-náučnou formou oboznámili so základmi vedy a techniky, akustickými javmi a vyskúšali si zaujímavé optické klamy a ilúzie v 2D a 3D prevedení.

Obidve expozície boli zaujímavé, ale všetci sme sa zhodli, že PRÍM hrala Sieň elektrických výbojov, pretože nie každý deň môže našim telom pretekať prúd 50 kHz alebo 10 000 Voltov, nemáme každý deň možnosť vidieť rozsvietiť žiarivku, ktorú držíme v ruke a pod.

 

Mgr. Darina Šamudovská

Ing. Drahomíra FedorcováŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.