Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

1. MIESTO NA SÚŤAŽI
         Tvorivý cukrár - Mladý tvorca 2016

       V dňoch 26.04. – 28.04.2016 sa v areáli výstaviska Agrokomplex v Nitre konala celoslovenská prezentačná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl s názvom „Mladý tvorca 2016“. Záštitu nad 24. ročníkom prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Naša škola sa na tejto výstave zúčastnila ako jediná z humenských stredných škôl. Prostredníctvom svojich výrobkov žiaci propagovali odbornú a krúžkovú činnosť školy. Svoju kreativitu a zručnosť preukázali pri prezentácii výrobkov, ako linecké srdiečka, svietniky, balíčky rafaelo, varešky, lopáre, čelenky, dekoračné srdiečka, výrobky zo sadry a mnohé ďalšie. Pozornosť priťahovalo slávnostné stolovanie na tému „Trendy svadba 2016“. Širokej verejnosti bola predstavená i bohatá škála jednotlivých učebných a študijných odborov, ktoré škola ponúka.

Dňa 26.04.2016 sme sa prvýkrát zapojili do súťaže „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2016“. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Cieľom súťaže bolo podporiť tvorivosť, talent a motivovať žiakov stredných odborných škôl. Do súťaže sa veľmi úspešne zapojila aj naša žiačka druhého ročníka nadstavbového štúdia spoločné stravovanie Dominika Kohutová. Porotcovia ocenili jej detailnú prácu, chuť výrobku a celkový dojem exponátu. Z 15 súťažiacich získala Dominika zaslúžené a obdivuhodné prvé miesto, za ktoré dostala pohár, diplom a taktiež vecné ceny ako mixér a cukrárske pomôcky. Jej výsledné dielo dokonale vystihlo tému súťaže „Čaro vidieka“ s názvom „Jarné prekvapenie“. Medzi najdôležitejšie kritériá hodnotenia patrili kreativita a originalita, chuť a celkový vzhľad. Nielen vonkajší vzhľad torty s vidieckou tematikou, ladnosť chutí, ale aj vnútro (korpus), pri príprave ktorého využila najnovšie trendy v cukrárskej oblasti, ako techniku ombré, pútali pozornosť porotcov a všetkých obdivovateľov tohto remesla. Súťažiacu na súťaž pripravovala majsterka odbornej výchovy Bc. Katarína Vojtková. Uvedeným obrovským úspechom naša škola ukázala kvalitu vzdelávania svojich žiakov, ktorí zvíťazili v konkurencii rovesníkov z celého Slovenska, a veríme, že zároveň inšpirovala žiakov základných škôl pri výbere budúceho povolania.ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.