EXKURZIA ŽIAKOV
          drevárskych odborov

Dňa 12.júna 2015 sa žiaci drevárskych odborov - operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a nadstavbového štúdia, zúčastnili exkurzie v drevospracujúcej firme na Slovensku BEKY a.s., ktorá spracúva prevažne listnatú guľatinu na rezivo, lepené drevo, brikety, drevnú múčku a iné výrobky. Za odborného výkladu p. Petra Brečku sme si pozreli výrobné priestory firmy, dozvedeli sme sa o niektorých rozvojových plánoch a žiaci mali možnosť si vypočuť, že nové technológie, ktoré do firmy prichádzajú – nové linky, CNC stroje a pod. si vyžadujú kvalifikovaných vyškolených ľudí, ktorí budú tieto stroje ovládať.

Ďalším cieľom exkurzie bolo zoznámiť sa s drevenými kostolíkmi, na ktoré je náš región bohatý a ktoré sú našou pýchou. A tak sme sa vybrali do Uliča, kde sme mohli na malej ploche vidieť miniatúry drevených kostolíkov zhotovených v mierke 1:10 aj s krátkou charakteristikou. Okrem toho sme obdivovali aj nádherné rezbárske výtvory a prešli sme sa náučným chodníkom, ktorý lemujú tiež drevené sochy postáv, ktorých história a legendy sú spojené s týmto krajom. Neobišli sme ani prechod cez dvere do Polonín – nášho najmladšieho národného parku a boli sme veľmi milo prekvapení, čo sme tam objavili – zónu oddychu nielen pre deti ale aj ostatných návštevníkov tohto krásneho kraja, čo sme aj využili.

Vrcholom celej exkurzie bola prehliadka auta, ktoré je z dreva a ktoré nám jeho majiteľ veľmi ochotne predstavil a popísal ako ho postupne tvoril. Zanechalo to veľmi silné dojmy v našich srdciach, ktoré boli ešte umocnené tým, že auto je nielen krásne ale dá sa na ňom aj jazdiť.