Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

EXKURZIA ŽIAKOV
          drevárskych odborov

       Dňa 12.júna 2015 sa žiaci drevárskych odborov - operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a nadstavbového štúdia, zúčastnili exkurzie v drevospracujúcej firme na Slovensku BEKY a.s., ktorá spracúva prevažne listnatú guľatinu na rezivo, lepené drevo, brikety, drevnú múčku a iné výrobky. Za odborného výkladu p. Petra Brečku sme si pozreli výrobné priestory firmy, dozvedeli sme sa o niektorých rozvojových plánoch a žiaci mali možnosť si vypočuť, že nové technológie, ktoré do firmy prichádzajú – nové linky, CNC stroje a pod. si vyžadujú kvalifikovaných vyškolených ľudí, ktorí budú tieto stroje ovládať.

Ďalším cieľom exkurzie bolo zoznámiť sa s drevenými kostolíkmi, na ktoré je náš región bohatý a ktoré sú našou pýchou. A tak sme sa vybrali do Uliča, kde sme mohli na malej ploche vidieť miniatúry drevených kostolíkov zhotovených v mierke 1:10 aj s krátkou charakteristikou. Okrem toho sme obdivovali aj nádherné rezbárske výtvory a prešli sme sa náučným chodníkom, ktorý lemujú tiež drevené sochy postáv, ktorých história a legendy sú spojené s týmto krajom. Neobišli sme ani prechod cez dvere do Polonín – nášho najmladšieho národného parku a boli sme veľmi milo prekvapení, čo sme tam objavili – zónu oddychu nielen pre deti ale aj ostatných návštevníkov tohto krásneho kraja, čo sme aj využili.

Vrcholom celej exkurzie bola prehliadka auta, ktoré je z dreva a ktoré nám jeho majiteľ veľmi ochotne predstavil a popísal ako ho postupne tvoril. Zanechalo to veľmi silné dojmy v našich srdciach, ktoré boli ešte umocnené tým, že auto je nielen krásne ale dá sa na ňom aj jazdiť.
ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.