ŠKOLSKÁ PREHLIADKA PRÁC SOČ
          Spojme múdrosť so skúsenosťami pre úspešnú budúcnosť.

Školská prehliadka prác SOČ sa niesla v duchu tejto myšlienky, na ktorej žiaci Strednej odbornej školy, Mierová 1973/79 v Humennom prezentovali nielen zvládnutie teoretických poznatkov a praktických zručností, ale aj svoje nadanie a kreativitu. Prehliadka sa konala 24. februára 2014 a zúčastnilo sa jej 14 žiakov so 14 prácami v súťažnom odbore č. 10 – Stavebníctvo, geodézia, kartografia. Súťažili žiaci štvrtého ročníka študijného odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby.

Prvé miesto získal žiak Jaroslav Sukeľ s prácou Dverné krídlo. Predmetom práce bol návrh a realizácia vonkajšie krídla z jaseňového dreva. Dvere sú rámovej konštrukcie a výplň rámu je členená vo zvislom smere na tri častí– drevené kazety po okrajoch a sklenená výplň v stredovej časti.

Druhé miesto sa rozhodla odborná komisia udeliť dvom žiakom za prácu Záhradný stôl, ktorú navrhol a zhotovil Patrik Kapuscinský a za prácu Záhradná lavica, ktorú navrhol a zhotovil Damián Duda.

Na treťom mieste sa umiestnila práca Skrinka pod televízor, ktorú vypracoval Marek Majerník.

Ostatné práce – komody s rôznym spôsobom uzatvárania a vnútorným vybavením, stolíky pod počítač s úložnými priestormi, vešiakové predsieňové steny, rozkladacie stoly s možnosťou uloženia časopisov a postele, ktoré sa dajú rozložiť na pracovný stôl s miestami na sedenie tiež zaujali. Sú dôkazom toho, že pracovníci školy pri vzdelávaní žiakov odvádzajú výbornú prácu.

Odborná hodnotiaca komisia pod vedením RNDr. Justíny Horníkovej konštatovala, že práce boli nápadité, rôznorodé a zaujali prítomných. V závere všetkým zúčastneným poďakovala za to, že šíria dobré meno školy, drevárskych odborov, že pripravili krásne výrobky, prezentácie, a obhajoby svojich prác na úrovni svojich možností a schopností, čím položili základy pre úspešné ukončenie štúdia, ktoré ich v tomto roku čaká.