Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

PRVÉ MIESTO
v medzinárodnej súťaži v Rimavskej Sobote

       Už siedmy ročník podujatia FOUR FEST – Dni porozumenia – Spoločne v EÚ usporiadala v dňoch 02.– 03.10.2014 Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom.

Účastníkmi boli žiaci a pedagogickí pracovníci stredných odborných škôl, hotelových škôl a hotelových akadémií zo Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Poľska. Súťažilo sa v odboroch: kuchár, čašník, cukrár, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik, barman, barista a somelier.

FOUR FEST predstavuje jednu z divácky veľmi atraktívnych súťaží, na ktorej sa už štvrtýkrát zúčastnili aj žiaci zo Strednej odbornej školy v Humennom. Ich kreatívne výtvory odborným okom posudzovala porota, ktorá mala právo udeliť ceny najlepším tvorcom. A práve našim žiakom sa na prestížnom podujatí zameranom na podporu učebných a študijných odborov mimoriadne darilo. V kvalitnej konkurencii 18 súťažiacich zažiarila naša modelka Nikoleta Tokárová, ktorá očarila porotu i publikum. V súťaži kaderníkov, v kategórii spoločenských účesov na tému Dámsky večerný účes - drdol “Kráľovná plesu" získala žiačka nadstavbového štúdia Katarína Repková obdivuhodné 1. miesto. Prezentácia skvelého výkonu bola podporená dôslednou prípravou, výberom vhodných spoločenských šiat i zladeným líčením. Poprední odborníci hodnotili prácu súťažiacich podľa kritérií, ktorými boli módnosť, vypracovanie účesu, celkový dojem a originalita. V súťaži kozmetičiek v kreatívnom líčení na tému "Naj retro nevesta“ súťažila aj žiačka tretieho ročníka Viktória Sklenčárová.

Festival v Rimavskej Sobote popri konfrontácii odborných zručností žiakov pomáhal nadväzovať neformálne vzťahy i priateľstvá medzi mladými ľuďmi. Zvýrazňoval partnerstvá škôl, cezhraničnú spoluprácu a tešil sa záujmu médií a verejnosti. Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim i majsterkám odbornej výchovy Bc. Miriam Bujačkovej, Bc. Petronele Kakošovej, Mgr. Martine Vajdovej a Bc. Miroslave Kováčovej, ktoré žiakov na súťaže pripravili a zásluhou ktorých žiaci výborne reprezentovali nielen našu školu ale aj Prešovský samosprávny kraj.ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.