Pamätný deň mesta Humenné

Oslavy Pamätného dňa mesta Humenné a 697. výročia prvej písomnej zmienky o meste v dňoch 5. a 7. septembra spestrili aj tohto roku žiaci a pedagógovia našej školy. Zaujímavé aktivity predviedli žiaci viacerých študijných a učebných odborov. Kreatívne kozmetičky potešili najmenších obyvateľov mesta najmä líčením. Vytváraním najrozmanitejších karnevalových masiek na tvárach detí spríjemňovali atmosféru slávnosti mesta. Kaderníčky prostredníctvom farebných sprejov a šikovných rúk vykúzlili tie najkrajšie trendové účesy. Slávnostná tabuľa pripravená na tému Korzo 1930 pritiahla pozornosť a okúzlila všetkých prítomných. Perníkové srdcia s touto tematikou a rôzne ďalšie cukrovinky boli naozaj na zjedenie. Originálne drevené hračky či strojárske výrobky boli súčasťou výstavky všetkých prezentovaných odborov. V nedeľu naše žiačky zažiarili ako modelky počas módnej prehliadky na spomínanú tému. Ich účesy, líčenie, a oblečenie pripomínali štýl tridsiatych rokov. Pozornosť vzbudzovali svojou krásou a bezprostrednosťou. Na móle vyzerali ako profesionálne modelky. Keďže tohto významného kultúrno-spoločenskeho podujatia sa zúčastnili nielen občania mesta, ale aj návštevníci z blízkeho okolia, takouto prezentáciou sa naši žiaci mohli zviditeľniť a ukázať svoje zručnosti a tvorivosť nielen Humenčanom, ale aj návštevníkom zo širšieho regiónu.