„Živá“ červená stužka 2013

1.december je vyhlásený ako Svetový deň boja proti AIDS. Symbolom tohto dňa sú červené stužky.

Tak ako každý rok aj tento rok sme v rámci kampane červené stužky uskutočnili viacero aktivít. Zapojili sme sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže „Červené stužky“, uskutočnili prednášky na tému HIV/AIDS, vyrobili a nosili červené stužky. Jednou z posledných uskutočnených aktivít bolo vytvorenie živej červenej stužky v rámci súťaže „Živá“ červená stužka 2013, ktorú vyhlásilo MŠVVaŠ SR, OŠÚ v Žiline, Kancelária WHO na Slovensku a Gymnázium sv. Františka v Žiline. Cieľom tejto súťaže bolo zviditeľnenie Svetového dňa boja proti AIDS a problematiky týkajúcej sa tejto choroby. Dňa 18. novembra 2013 vytvorili žiaci týchto odborov: študijný odbor sociálno-výchovný pracovník (I.C, II.D), študijný odbor kozmetik (III.C), učebný odbor kaderník (II. B) a študenti nadstavbového štúdia vlasová kozmetika (II.L, II.N) živú červenú stužku.