Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

KAMPAŇ: ODSTRÁŇ OBEZITU
         

       Pri príležitosti Svetového dňa výživy 16. októbra 2013 sme sa zapojili do kampane „Odstráň obezitu“, ktorej organizátorom bol Regionálny úrad verejného zdravotníctva Humenné v spolupráci s mestom Humenné. Cieľom zdravotno-výchovnej kampane bola prevencia nadváhy a obezity, zvýšenie povedomia o zdravotných problémoch spôsobených nadváhou a obezitou a o vhodnej výžive a pohybovej aktivite ako prevencii nadváhy a obezity.

V rámci tejto kampane si žiaci I.C(kozmetička-vizážistka), I.L a II.L(vlasová kozmetika) spolu s vyučujúcimi Mgr.Puškárovou, RNDr.Šebákovou, Mgr.Tutkovou a PaeDr.Balkovou na Mestskom úrade v Humennom dali zmerať krvný tlak, množstvo telesného tuku aj obvod pása a bokov (index WHR a WHtR).

Ďalšou aktivitou boli prednášky s MVDr. M. Gulyašovou z RÚVZ Humenné na tému „Návod na prežitie“ pre triedy I.B a III.B (kaderník) a „Fyzická aktivita“ pre žiakov I.C(sociálno-výchovný pracovník; kozmetička-vizážistka), II.L a II.N(vlasová kozmetika, ktoré zabezpečila Mgr.Puškárová. Súčasťou prednášky bol pitný režim a ochutnávka zdravých raňajok a desiaty, ktoré pripravili Mgr.Puškárová a RNDr.Horníková spolu so žiakmi III.B.

V súťaži o najchutnejší recept na zdravé raňajky a desiatu sa na 1.mieste umiestnila Dominika Sejnová II.B, na 2.mieste Diana Černá II.B a 3.miesto získala Kristína Turcovská I.C.ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.