Zasadnutie žiackej školskej rady

Dňa 28.02.2013 sa uskutočnilo zasadnutie členov Žiackej školskej rady a koordinátora ŽŠR. Zasadnutie viedla Petra Buríková, žiačka II.C. Potešilo nás, že medzi nás zavítala aj pani riaditeľka RNDr. Oľga Skysľaková, ktorá nás poinformovala o akadémii k 135. výročiu školy a poďakovala nám za aktívnu účasť počas jej prípravy a realizácie. Taktiež nám porozprávala o marketingových nástrojoch, aké naša škola využíva na svoju propagáciu. Veľmi nás potešilo, že prejavila plnú podporu a ochotu spolupracovať pri realizácii našich nápadov a sama nás aj inšpirovala niektorými návrhmi.

V ďalšej časti nášho zasadnutia sme rozoberali a hodnotili akcie, ktoré sme zrealizovali a dohodli sme sa, že pri príprave akcií, ktoré nás ešte v tomto školskom roku čakajú budeme ešte aktívnejšie motivovať našich spolužiakov, pretože chceme, aby sa nás do nich zapojilo čo najviac.

Veľmi sa tešíme na anketu Najlepší učiteľ a Deň naopak, počas ktorého si vymeníme miesto s našimi učiteľmi a vyskúšame si, ako viesť vyučovaciu hodinu.

Rovnako sme sa zaoberali projektom Komprax, do ktorého sa chceme zapojiť a navrhli sme pani riaditeľke, že chceme zorganizovať športový deň medzi viacerými strednými školami. Náš nápad sa jej páčil a prisľúbila nám svoju pomoc pri jeho realizácii.

Chceme, aby žiaci našej školy neboli len pasívni a bez rozmýšľania prijímali to, čo im predostrie niekto iný, práve naopak potrebujeme čo najviac mladých ľudí, ktorí si uvedomujú svoj potenciál a vedia ako asertívne presadzovať svoje názory a zaujímajú sa o život v našej spoločnosti.

Ak máš na veci okolo seba svoj názor a chceš ho prejaviť, príď medzi nás!