WORKSHOP

Dňa 25.10.2012 sa konal v priestoroch penziónu Tatra v časti Valkov RO Domaša odborný workshop v oblasti baristiky. Workshopu sa zúčastnili žiaci druhého ročníka z odboru hostinský Michal Karchňák a Jozef Demský spolu s majterkami odbornej výchovy Ing. Annou Petrovčinovou a Mgr. Monikou Harvanovou. Okrem žiakov a majstrov OV zo Strednej odbornej školy v Humennom zažili príjemnú a prínosnú atmosféru stretnutia i žiaci a pedagógovia zo Stropkova a Vranova nad Topľou. Účastníci workshopu si vypočuli prednášku školiteľa Tomáša Jasika, ktorý venoval pozornosť histórii, pestovaniu, kvalite a druhom kávy i jej spracovaniu. Zvlášť zaujímavou časťou podujatia bola praktická prezentácia prípravy kávy spojená s jej ochutnávkou. Po ukončení prednášky mali prítomní možnosť vymeniť si svoje skúsenosti formou voľnej diskusie. Úroveň workshopu bola výborná a odzrkadľovala odbornosť a dobrú prípravu prednášajúceho i záujem všetkých zúčastnených.