Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

ÚSPECHY V MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI
          v Rimavskej Sobote

       V dňoch 14.-15.6.2012 usporiadala Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom už piaty ročník podujatia FOUR FEST- Dni porozumenia – Spoločne v EÚ.

Účastníkmi boli žiaci a pedagogickí pracovníci stredných odborných škôl, hotelových škôl a hotelových akadémií zo Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Poľska.

Súťažilo sa v odboroch: kuchár, čašník, cukrár, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik, barman, barista a somelier.

V divácky veľmi atraktívnych súťažiach kaderníkov a kozmetikov sútažili na tomto podujatí už druhýkrát aj žiaci zo Strednej odbornej školy v Humennom. Na FOUR FESTE, zameranom na podporu učebných a študijných odborov sa im mimoriadne darilo.V súťaži kaderníkov, v kategórii spoločenských účesov na tému dámsky denný účes - drdol na denné nosenie získala žiačka nadstavbového štúdia z triedy I.L Lucia Hrešková 1. miesto. V súťaži kozmetičiek v kreatívnom líčení na tému Charleston day získala 1. miesto žiačka III.D Mária Hudová.

Súťaže sa zúčastnil aj žiak prvého ročníka odboru hostinský Lukáš Brutenič, ktorý pripravoval miešaný alkoholický long drink v súťaži barmanov Euroakademik Gastro 2012.
Festival v Rimavskej Sobote, ktorý popri konfrontácii odborných zručností žiakov pomáhal nadväzovať neformálne vzťahy i priateľstvá medzi mladými ľuďmi, zvýrazňoval partnerstvá škôl a cezhraničnú spoluprácu sa tešil záujmu médií a verejnosti. Poďakovanie patrí súťažiacim i majsterkám odbornej výchovy, ktoré žiakov na súťaže pripravili.ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.