DOKONALOSŤ,
         ELEGANCIA a ÚSPECH

Krása je všetko, čo lahodí zraku a sluchu, čo vzbudzuje obdiv, vyvoláva nadšenie, uznanie, záľubu. Dobrý bod pre Strednú odbornú školu v Humennom. 14. november 2011 bol v Bratislave venovaný ženskej kráse. Nie je ničím novým, že sa svet módy a krásy obracia na celebrity. Konal sa totiž 7. ročník celoslovenskej súťaže Juvyr „ukáž čo vieš", ktorý sa niesol v duchu myšlienky Audrey Hepburn, ktorá debutovala vo filme Prázdniny v Ríme, bola vyhlásena za najkrajšiu ženu 20.storočia a dlhé roky pracovala pre charitatívne organizácie na pomoc deťom tretieho sveta. Súťaž v líčení je vynikajúcou príležitosťou ako prebudiť záujem, kreativitu, nadšenie a zmerať si svoj talent. Nestratila sa ani naša žiačka, študentka štvrtého ročníka v odbore kozmetička Dana Vysočanská, ktorá získala obdivuhodné tretie miesto a podobných súťaží sa už zúčastnila. Tento úspech je však pre ňu najväčší. Medzi 23 príťažlivými súťažiacimi exkluzívne zažiarila aj naša modelka Jana Rutrichová, ktorej ladnosť, nežná zvodnosť a dievčenský pôvab očaril porotu a publikum „donútili" k aplauzu. Zaujala svojou výnimočnosťou, dokonalosťou, podobou a precíznym vypracovaním make–upu. To, že líčenie a dekoratívne experimentovanie žiačky baví, potvrdila majsterka odbornej výchovy Miroslava Kováčová, ktorá úspešnú kozmetičku dôkladne pripravila. Podobné podujatia sú vždy tímovou prácou, počas prípravy i počas trvania súťaže. Aj tento úspech by mohol byť motiváciou pre všetkých žiakov ako prezentovať svoj umelecko-remeselný kumšt so štetcom v ruke a srdcom na dlani. Pre školu to bola veľmi vydarená investícia, ktorá nás presvedčila, že v danom trende má význam pokračovať. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave, ale predovšetkým úspešnej víťazke.