Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

Pamätný deň mesta Humenné
         

       Kampaň „Podporme remeslá“ – majú zlaté dno“, ktorá sa rozbieha na Slovensku, bola podnetom na zapojenie sa Strednej odbornej školy, Mierová 1973/79 do akcií, ktoré organizovalo mesto Humenné v rámci osláv 695. výročia prvej písomnej zmienky o ňom.

Zaujímavý výber študijných a učebných odborov prezentovali žiaci školy, kde ponúkli bohatú škálu aktivít a prezentáciu svojich zručností a schopností. Žiaci v odboroch kozmetik a kozmetička-vizážistka predvádzali praktické ukážky líčenia a líčenia rôznych karnevalových masiek, masáže tváre, formovania obočia, maľovanie na tvár , trblietavé tetovanie na telo, úpravy a lakovanie nechtov, lepenie rias. V odbore kaderník žiačky prezentovali farbenie, strihanie, žehlenie, kulmovanie vlasov, zapletanie vrkočov, melírovanie vlasov farebnými sprejmi a úpravy vlasov na spoločenské podujatia. Návštevníci prejavili záujem najmä o líčenie karnevalových masiek, lepenie rias, zapletanie vrkočikov či melírovanie farebnými sprejmi.

Žiaci odborov spoločné stravovanie a hostinský upútali pozornosť slávnostne prestretými tabuľami na rôzne príležitosti a ukázali svoju zručnosť aj pri pôsobivom vyrezávaní ovocia a zeleniny, lúpaní šupky z jabĺk a pestrom skladaní papierových obrúskov.

Odbor cukrár sa predviedol sladkými dobrotami z lineckého a perníkového cesta, zdobením cukroviniek a praktickými ukážkami plnenia cukrárenských výrobkov. O sladké výrobky, hlavne perníkové srdiečka a marcipánové slnečnice, bol veľký záujem, čo svedčí o tom, že návštevníci si tieto dobroty zakupovali a s úsmevom vychutnávali.

Z odborov s drevárskym zameraním sa zapojili všetky odbory – stolár, operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a nadstavbového odboru drevárska a nábytkárska výroba, a tiež aj dizajnérsky krúžok. Počas dvoch dní si návštevníci mohli prezrieť a zakúpiť výrobky, ktoré zhotovili žiaci týchto odborov. Najväčší záujem bol o drevené stolčeky, podnosy, drevené dosky, násady náradia, ale aj tradičné jarmočné výrobky – varešky. Mnohí, najmä malí návštevníci, prejavili záujem o vypaľovanie mena, iniciálok do drevených kotúčikov, ktoré im v podobe kľúčeniek alebo príveskov budú pripomínať tento deň. Návštevníci mohli v stánku vidieť aj prezentáciu žiakov v rôznych technikách – vypaľovanie do dreva, lepenie misiek, klincovanie a vypletanie obrázkov, rezbárske techniky, vyrezávanie, vŕtanie, prácu s odpadovým papierom.

Pútavé aktivity pre návštevníkov predviedol aj záujmový krúžok „Nové výtvarné techniky“ kde sa žiaci predviedli prácou s prírodným materiálom – maľovanie na sklo, na odliatky zo sádry, textil a kameň, oboznámili sa aj so servítkovou technikou.

O úspešný priebeh tejto akcie sa zaslúžili hlavne žiaci, ktorí sa prezentovali priamo v stánku, ale aj pri zhotovovaní výrobkov v dielňach. Nápadité technológie, atraktívne výrobky, komunikatívnosť, ústretovosť, bezprostrednosť, schopnosť nadviazať kontakt so zákazníkom dlho zostanú v pamäti tých, ktorí sa pri našich stánkoch zastavili aspoň na chvíľku. Aj to svedčí o tom, že pedagogickí pracovníci, ktorí sa na tejto akcii podpísali, vedia nadviazať kontakt so žiakmi a motivovať ich k výborným výkonom.

ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.