Srdečne Vás vítame na stránkach našej školy!                                                                      Dnes je

LEONARDO DA VINCI
          2011 - Naše kozmetičky v Jihlave

       Snom mnohých je navštíviť nové miesta, stretávať ľudí z iných krajín a spoznať ich kultúru a zvyky. Žiačky zo SOŠ v Humennom z odboru kozmetik sa zúčastnili odbornej štvortýždňovej stáže v partnerskej Strednej škole obchodu a služieb v Jihlave v rámci projektu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci.

Dana Vysočanská, Martina Batromijová, Michaela Krajňaková a Monika Megelová, žiačky IV. E triedy študijného odboru kozmetik v dňoch 3.10. – 30.10.2011 získavali odborné zručnosti v priestoroch praktického vyučovania SŠ v Jihlave, ako aj v kozmetickom salóne v meste. Pri nadobúdaní odborných vedomostí zároveň spoznávali život v cudzej krajine. V rámci odbornej stáže sa žiačky zdokonaľovali v pracovných postupoch a získavali nové vedomosti, ktoré boli overované partnerskou školou a potvrdené certifikátom. Príkladom môže byť čokoládová masáž, mikromasáž očného okolia a trvalá na riasy. Porovnávali pracovné postupy v oblasti pleťovej a dekoratívnej kozmetiky a predvádzali ukážky extravagantného líčenia.

Vo voľnom čase žiačky spoznávali okolie a kultúru krajského mesta Jihlava i hlavného mesta Českej republiky Prahy. Vrátili sa plné dojmov a nových skúseností, zručností a zážitkov, ktoré prostredníctvom televízneho vysielania, prezentácií a praktických ukážok v kozmetickom salóne našej školy sprostredkujú svojim spolužiakom a verejnosti.

Ing. Katarína Dzuracká
ŠKOLSKÝ ROK
 
Vitajte na stránke Strednej odbornej školy v Humennom.
Humenné je prosperujúce mesto s 35 000 obyvateľmi. Naša škola láka mnoho mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o umenie v rôznych formách, či už ako kreatívny kaderník alebo drevár. Nový vzhľad a zmodernizovaný areál tiež pomáha v akom-takom oddychu pre našich žiakov. Taktiež sa snažíme ísť s dobou a poskytovať naším študentom tú najlepšiu prax na odbornom výcviku. Pre viac informácií si prezrite našú celú webovú stránku.

 
©2013 C-com,s.r.o. Všetky práva vyhradené,
Autor stránky je C-com,s.r.o., o graficky design sa stará C-com,s.r.o.
Stránky sú aktualizované pre Mozilla Firefox 5.0, Google Chrome, Internet Explorer 9.0, s rozlíšením 1280x800 a viac.