BARMANSKÝ KURZ

V dňoch od 02.05.2011 do 06.05.2011 sa v Strednej odbornej škole v Humennom uskutočnil Barmanský kurz pod vedením licenčného lektora Slovenskej barmanskej asociácie pána Jána Majoroša.

Kurz je určený pre všetkých začínajúcich barmanov, koktailových nadšencov, študentov odborných škôl a pre všetkých vyznávačov kvalitného pitia, ktorí majú záujem získať komplexné znalosti o príprave miešaných nápojov. Uskutočnil sa v malej skupinke, aby sa zaručil individálny prístup. Počas kurzu žiaci nadobudli vedomosti o výrobe liehovín, histórii barmanstva, rozdelení destilátov a príprave miešaných nápojov. Cieľom bolo naučiť žiakov základy miešania koktailov, aké suroviny používať, ako si zriadiť bar a ako sa správať k zákazníkom, naučiť sa triky so šejkrom a fľašou a vykúzliť tak farebné variácie lahodných miešaných nápojov ako sú Piňa Colada, Mojito, Jahodové či Banánové daiquiri... Žiaci mali možnosť prakticky si vyskúšať a ochutnať zaujímavé nápoje, získali nové informácie o značkových destilátoch, likéroch a vermutových vínach.

Kurzisti po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok z praktickej a teoretickej časti získali certifikát SKBA, ktorý je platný aj v zahraničí, pretože SKBA je členom Medzinárodnej barmanskej asociácie.

Medzinárodná súťaž mladých barmanov - TOP BARMAN 2011

V dňoch 28.04. a 29.04.2011 sa uskutočnil siedmy ročník medzinárodnej súťaže TOP BARMAN 2011. Akcia bola zameraná na odborné vedomosti a zručnosti žiakov stredných odborných škôl a hotelových akadémií. Trenčiansky samosprávny kraj a Klub mladého barmana pri SOŠ obchodu a služieb v Púchove v spolupráci so sponzormi pripravili tieto súťažné disciplíny:

1. ročník SEED ROUND, 6. ročník FAST BARTENDER, 7. ročník FLAIR FREE STYLE, 7. ročník OLD HEROLD COCTAIL CUP, 7. ročník TOP BARMAN 2011 In memoriam JUDr. Viliama Vetešku, 4. ročník Putovný pohár riaditeľa školy.

Každý súťažiaci získal certifikát BARMAN MATÚŠOVHO KRÁĽOVSTVA. Žiak prvého ročníka učebného odboru hostinský Michal Zdražil obsadil tretie miesto v súťaži SPEED ROUND.
K umiestneniu mu srdečne blahoželáme.